Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Przetworzyli sieci rybackie na… skarpetki

57

Ghost Fishing to organizacja, która chce zwrócić uwagę na stan środowiska wodnego naszej planety. W tym celu zajmuje się między innymi recyklingiem odpadów. Ostatnio udało im się wykonać sportowe skarpetki z… sieci rybackich.

Głównym celem Ghost Fishing jest stworzenie globalnej sieci nurków, którzy usuwaliby pozostawiony w akwenach sprzęt rybacki. Sieci lub inne odpady stanowią często pułapkę dla żyjących w wodzie stworzeń i przyczyniają się do degradacji środowiska.

Przedsięwzięciem kierują Pascal van Erp, Cas Renooij oraz Peter Verhoog. Z Ghost Fishing współpracują m.in. takie organizacje, jak GUE (Global Underwater Explorers), Healthy Seas, Dutch Shark Society czy Mission Blue.

Wyłowione odpady poddawane są recyklingowi, a otrzymuje się z nich chociażby odzież, włókna lub wykładziny. Skarpetki ujęte na powyższym zdjęciu są tu tylko jednym z przykładów, ale pokazują, że inicjatywa Ghost Fishing może być podwójnie pożyteczna.

W tej historii znajduje się też polski akcent – Ghost Fishing wspiera nasz rodzimy producent sprzętu nurkowego – Santi Diving.

Na filmie możecie zobaczyć drogę recyklingu, jaką przebywają wodne odpady.

zostaw komentarz