Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

System PacMotor dodaje dwa silniki elektryczne do kajaków

7 669

Nie ma wątpliwości, iż pośród szeregu zalet pływania kajakiem do największych zaliczyć możemy te prozdrowotne. Nie zapominamy oczywiście o tej atrakcyjnej stronie, jaką jest możliwość podróżowania  w przepięknej scenerii przyrody, często w trudno dostępnych dla innych środków transportu wodnego miejscach.

 

Swobodne przemieszczanie się po wodach, napędzane siłą ludzkich mięśni, jest wielką przyjemnością. Czasami są jednak sytuacje, w których wspomaganie podczas pływania ma swoje zalety. Na rynku znajdziemy zmotoryzowane kajaki, ale dedykowane rozwiązania nie zawsze są w stanie sprostać naszym oczekiwaniom i ograniczają wybór kajaków, a przecież w tak aktywnej formie wypoczynku warto realizować plany według własnych upodobań.

 


Ciekawym rozwiązaniem, które niebawem zostanie udostępnione na Kickstarterze, jest PacMotor.

System  składający się z trzech części —  dwóch silników, ramion mocujących, przewodowego akumulatora litowego 16,8 V / 39Ah i wodoodpornego pilota do sterowania za pomocą Bluetooth.

 

Dwa małe silniki zostały umieszczone na końcu składanych aluminiowych ramion. Zamontowane na burcie, po obu stronach kajaka, zanurzamy tylko wówczas gdy jest nam potrzebne wspomaganie. Aktywowane za pomocą pilota z joystickiem silniki działają niezależnie, dzięki czemu system jest w stanie obrócić jednostkę w dowolną stronę, poprzez zmianę siły ciągu względem siebie. Rozwiązanie przewiduje nawet obracanie kajakiem w miejscu, poprzez uruchomienie silników w przeciwnych kierunkach.

 

 

Jedno ładowanie baterii według producenta wystarczy na około cztery godziny użytkowania. Maksymalna prędkość kajaka z silnikami wynosi około 8 km/h. Waga silnika wynosi 4 kg, podczas gdy waga akumulatora to 4,5 kg. System może być używany zarówno w słonej jak i słodkiej wodzie.

 

 

Rozwiązanie to niewątpliwie ma wiele zalet. Tak przygotowany system mógłby wspomóc podróżowanie kajakiem przystosowanym np. do nurkowania. To ciekawa i często niedoceniania przez nurków forma podróżowania, która przy użyciu systemu PacMotor może stać się interesującą alternatywą. 

 

Kampania na Kickstarter rozpocznie się w listopadzie. Planowana cena detaliczna to 799 USD

Źródło: PacMotor

 

zostaw komentarz