Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Przyznano nagrody w konkursie Nature inFocus Photography

2 488

Tegoroczne nagrody największego i najbardziej znanego konkursu fotografii przyrodniczej w Azji, odzwierciedlają niezwykłą podróż po świecie zwierząt.

Niesamowita różnorodność uwiecznionych chwil pokazuje dzikie zwierzęta w ich środowisku naturalnym, począwszy od przepięknego zdjęcia przedstawiającego dorosłego delfina z rzeki Ganges, po pełne napięcia spotkanie lamparta z nieustraszoną hieną.

 

Tegoroczna edycja zebrała ponad 14 000 zgłoszeń. Głównym przesłaniem Nature inFocus Photography jest propagowanie ochrony środowiska. Do konkursu nie można zgłosić zdjęć zwierząt gospodarskich, domowych czy trzymanych w niewoli o ile przekaz nie podkreśla istotnych problemów dotyczących ochrony. Zwierzęta fotografowane nie mogą być nęcone, wołane czy zachęcane przez człowieka. 

Zgłoszenia obejmują cztery podstawowe kategorie: portrety zwierząt, siedliska, zachowania i kwestie ochrony. Piąta kategoria to szeroko rozumiana kreatywna przyroda.

Główna nagroda za pracę pokazującą „zamrożonego” w locie nietoperza na tle miasta Bangalore, trafiła w tym roku do Yashpal Rathore.

 

 

Po raz pierwszy w historii konkursu przyznano Nagrodę Specjalną Jury.
Laureatem został szwedzki fotograf Magnus Lundgren, którego prace zdobyły nagrody aż w trzech kategoriach.

 

Więcej najlepszych zdjęć z tego wspaniałego konkursu Nature inFocus Photography

zostaw komentarz