Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Przyznano nagrody w konkursie Travel Photographer of the Year 2020

Wyróżnienie: Natura, życie morskie, przyroda - Alex Zozulya, Rosja
3 583

Nadesłane do tegorocznego konkursu zdjęcia pokazują w sposób bardzo dobitny, że żadna siła nie jest w stanie przystopować fanów fotografii.

 

Ograniczenia nie zatrzymały podróżników, którzy z równą, a może nawet z większą intensywnością chłonęli otoczenie, zatrzymując w kadrze najciekawsze ich zdaniem sceny. Oczywiście, nie wszyscy mieli taką możliwość, by wybrać się na wyprawę. Niektóre prace wykonane zostały tuż za przysłowiowym rogiem naszego domu, gdzie świat zachwycił na tyle, by nie szukać dalej inspiracji.

 

Spośród wysłanych do tegorocznego konkursu Travel Photographer of the Year (TPOTY) 25 tysięcy zgłoszeń, z 147 krajów, jury wybrało te najbardziej spektakularne. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej, otrzymującym tytuł fotografa roku 2020 został Vladimir Alekseev, za najbardziej różnorodne portfolio, obejmujące cudownie nastrojowe zdjęcia.

 

Wybrane i nagrodzone przez jury zdjęcia są olbrzymim wyróżnieniem zarówno dla amatorów, jak i zawodowych fotografów. Stanową też olbrzymią, motywację i inspiracje do tworzenia następnych wspaniałych obrazów.

 

Źródło:TPOTY

zostaw komentarz