Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Znamy zwycięzców II Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów!

801

W miniony weekend, w żeglarskim ośrodku szkoleniowym Róża Wiatrów w Węgorzewie, odbyły się drugie Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów.

 

O zwycięski tytuł oraz upragniony puchar walczyło 12 załóg złożonych z 35 YouTuberów. Rywalizacja od pierwszego biegu była niezwykle wyrównana i do ostatnich chwil ważyły się losy przyszłych Mistrzów Polski.

Regaty YouTuberów po raz drugi!
Po ubiegłorocznym sukcesie I edycji Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów, przyszedł czas na drugą odsłonę. Szybko okazało się, że twórcy polskiego YouTuba złapali żeglarskiego bakcyla i po rocznej przerwie ponownie wrócili do Węgorzewa, aby znów spróbować swych sił i zawalczyć o mistrzowski tytuł. Stawkę ubiegłorocznych uczestników uzupełnili kolejni YouTuberzy i tak obok obecnych przed rokiem Śmiechawy, Roja, Gimpera, IsAmU, Nitra, Sadama czy Magic of Y, do rywalizacji włączyli się m.in.: Cyber Marian, CTSG, Duży w Maluchu, Jack Gadovsky, Sławomir czy Magdalena Gawęcka. Pretendentów do zwycięstwa było więc wielu. Poza ubiegłorocznymi zwycięzcami, czyli Pompa Team z IsAmU w roli kapitana, na starcie pojawiło się kolejnych 11 załóg, a w całej stawce było 35 YouTuberów.

Miejscem zmagań podobnie jak w pierwszej edycji były jeziora Święcajty i Mamry, a baza dla wszystkich uczestników znajdowała się w ośrodku żeglarskim Róża Wiatrów.
Przebieg rywalizacji i walka do ostatnich metrów.
Organizatorzy regat zaplanowali dwa biegi. Pierwszy krótkodystansowy na jeziorze Święcajty. Drugi z kolei zakładał wypłynięcie na Mamry – większy i bardziej wymagający akwen. Każda z załóg przed startem miała czas na rozpływanie się i zapoznanie z jachtem. Była to też okazja do przećwiczenia zwrotów oraz zaplanowania strategii na regaty.
Pierwszy wyścig wystartował o godzinie 11.00. Przy delikatnym, ale stabilnym wietrze bieg do pierwszej boi był wyrównany. Po pierwszym nawrocie i przetasowaniu stawki na czele znalazła się załoga Szwagrów ze Śmiechawa.tv z Jackiem Gadzinowskim w składzie. Wypracowaną na początku przewagę utrzymali do samego końca i to właśnie oni w biegu otwierającym jako pierwsi przepłynęli linię mety, zapewniając sobie miejsce lidera przed drugim startem.

Zaraz za nimi przy statku komisji sędziowskiej zameldowała się załoga „Mali ludzie z zasadami” z Gimperem i Kolegą Ignacym
w składzie. Czołówkę uzupełniła ekipa „Easy Peasy”, czyli Rojo i Izak.

Gimper-i-Kolega-Ignacy-na-czele-stawki
Po zakończeniu pierwszego biegu i krótkiej przerwie, załogi ponownie ustawiły się przed linią startu.
Tym razem mieli do pokonania o wiele dłuższy dystans, choć przy znacznie silniejszym wietrze. Początek wyścigu bezdyskusyjnie należał do Roja i Izaka, którzy jako pierwsi przekroczyli wyznaczoną linię. Zaraz za nimi znaleźli się Szwagrowie.

Trochę-ciasno

 

Taki układ zapowiadał zaciętą rywalizację o zwycięstwo do samego końca. Przy kolejnej boi, od peletonu goniącego czołówkę oderwała się załoga Pompa Team`u z IsAmU, NitroZyniakiem, Graczolem i Miszczuxpompa, która miała jeszcze szanse namieszać w stawce. Chęć zwycięstwa i wola walki wszystkich uczestników sprawiła, że wyścig trwał do ostatnich metrów. Jako pierwsze metę przekroczyły załogi, które najlepiej poradziły sobie ze startem i do końca utrzymały prowadzenie. Zaraz za załogą Easy Peasy oraz Szwagrami na mecie zjawił się IsAmU wraz z Pompa Teamem.

Zwycięzka-ekipa
Zwycięzcy, ceremonia dekoracji i wielkie emocje!
Podczas wręczenia nagród na trzecim stopniu podium, premiowanym brązowymi medalami, stanęła załoga „Mali ludzie z zasadami” z Gimperem, Kolegą Ignacym na czele i Markiem Tyburcym w roli sternika.
Srebro wywalczyła ostatecznie ekipa „Easy Peasy” dowodzona przez Roja i Izaka pod skrzydłami sternika Tomasza Ostaszewskiego.
Złoto i upragniony Puchar Róży Wiatrów otrzymała ekipa „Szwagrów” z Jackiem Gadzinowskim, którą do zwycięstwa poprowadził Grzegorz Ampuła.
Zwycięzcy otrzymali w nagrodę smartfony Sony Xperia Z5, mistrzowskie, złote kontrolery DualShock 4 oraz przedpremierowo, najnowszą grę Uncharted 4 od PlayStation Polska.

 
KLASYFIKACJA GENERALNA
I MIEJSCE: załoga SZWAGRY: Szwagier, żona Szwagra, Antek, żona Antka, Jacek Gadzinowski i sternik Grzegorz Ampuła.
II MIEJSCE: załoga EASY PEASY: Rojo, Perla, Izak, Paulina Skowyrska i sternik Tomasz Ostaszewski.
III MIEJSCE: załoga MALI LUDZIE Z ZASADAMI: Gimper, Grządeczka, Kolega Ignacy, Mika, Łukasz Żelazek i sternik Marek Tyburcy.

Najlepszy-doping-w-historii-regat

FanZone
Atrakcje i dobra zabawa należała się również fanom, którzy licznie przybyli do Róży Wiatrów, by głośno dopingować swoich ulubionych twórców. W trakcie regat uruchomiona została strefa fanów, w której wszyscy przybyli goście mogli brać udział w konkursach i zabawach z nagrodami, a także mieli okazję zagrać przedpremierowo w grę Uncharted 4. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się video-budka, dzięki której mogli nagrać kilka słów dla swoich idoli. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymali zaproszenia VIP na ceremonię wręczenia nagród.

Regaty YouTuberów to nie tylko okazja do sportowej, żeglarskiej rywalizacji oraz spotkania się środowiska twórców. To także okazja do tego, by wspólnymi siłami zrobić coś dobrego.

„Doskonale wiemy, że twórcy bardzo chętnie wspierają akcje społeczne. Dlatego też pomyśleliśmy, że warto skorzystać z okazji, kiedy wszyscy będziemy w jednym miejscu” – mówi Bartek Milewski.
„Zaproponowaliśmy YouTuberom, zaangażowanie się w naszą akcję #dajzsiebiewiecej. Każdy z nich złożył autograf na oficjalnej fladze regat, która wkrótce zostanie zlicytowana przez naszego partnera – charytatywni.allegro.pl. Dodatkowo, zachęcaliśmy, aby każdy z twórców przekazał od siebie jakiś drobiazg, co zwiększy zysk z naszej aukcji.”

Wśród fantów znalazł się m.in. zegarek Roja, gra Uncharted 4 z autografem CTSG, rysunek Magdy Gawęckiej, talia kart z autografami YouTuberów od Magic of Y, rogatywka Autostopem Na Koniec Świata, czapka Szwagra, czy koszulki z autografami Sławomira i Kajry.

Jaki jest cel, na który zbierane są środki?
Ten wybór należał do zwycięzców II edycji regat, którzy jednogłośnie wybrali fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Aukcje już wkrótce śledzić można będzie na oficjalnym fanpage Róży Wiatrów, na charytatywni.allegro.pl oraz na profilach Youtuberów.

Partnerami i sponsorami nagród II Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów są: PlayStation Polska Polska, Akademia Leona Koźmińskiego, Sony Mobile, Sprite oraz charytatywni.allegro.pl
Partnerzy medialni wydarzenia: 4FUN.TV, Czwórka Polskie Radio, Tube News, YT360.pl, APYnews.pl

 

zostaw komentarz