Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

AQUA BATTLE Turniej hokeja podwodnego

148

Jeszcze pół roku temu mogliśmy tylko marzyć o takiej imprezie!
Ponad pół roku temu byliśmy jedynym klubem hokeja podwodnego w Polsce a tu proszę – pierwsze mistrzostwa Polski już za nami.

W pierwszym oficjalnym turnieju hokeja
podwodnego wystartowało 6 drużyn:
1) AQUARIUS Bełchatów
2) HYDRA Wrocław
3) WALENIE Siemianowice Śl.
4) ORKA Gdynia
5) PIRANIA Wrocław
6) BAŁTYCKIE FOKI Gdańsk

 

 
To ogromny skok w rozwoju tej nietypowej dyscypliny w naszym kraju.

Poziom drużyn był bardzo zróżnicowany i rozdźwięk wiekowy od 13 po 45 lat, ale to świetnie rokuje.
Zawody zorganizował wrocławski klub HP Hydra i trzeba im przyznać najwyższe noty. Każdy szczegół dopięty na ostatni guzik, wszyscy czuli się swobodnie i wyczuwało się profesjonalną rękę i bijące serce Hydry.

 

Zawody rozpoczął burmistrz Trzebnicy w asyście zbrojnych rycerzy. Odprawa, regulamin, monitory na których z podwodnych kamer emitowany był obraz podwodnej walki. Był DJ mixujący muzykę na żywo, sektory drużyn, stanowisko sędziowskie, podwodna sygnalizacja dźwiękowa i klarowne zasady turnieju. Po zaciętej walce w finale z wrocławską Hydrą wygrała drużyna faworytów czyli Bałtyckie Foki.

 

 

 

 

W ręce usatysfakcjonowanych Fok trafił okazały puchar za zdobycie I miejsca.

Rozdanie dyplomów, nagród od sponsorów, uhonorowanie króla strzelców oraz wydanie karnetów wstępu do parków wodnych w Polsce. Potem była biesiada na uroczej wyspie, beczka piwa, wymiana wrażeń i dłuuuugie rozmowy o strategii, hokejowej przyszłości, treningach i możliwościach.

 
Najważniejszą ideą zawodów było wspólne spotkanie po raz pierwszy na naszej ziemi. a właściwie pod naszą wodą. Drużyny z mniejszym stażem braki techniczne nadrabiały zaciętością, wkładały w grę wszystkie siły i serce. Zdarzały się faule, ale sędziowie przymykali oko na grę pełną emocji i entuzjazmu. W końcu każdy chciał wypaść jak najlepiej. Burmistrz Trzebnicy zapowiedział, że turniej Aqua Battle będzie się odbywał co roku.

 

Mamy nadzieję, że ilość drużyn będzie się powiększać a poziom gry wzrastać, czego sobie i wszystkim sympatykom hokeja podwodnego serdecznie życzymy.

tekst i fot.: Wojciech Leszczyński 

zostaw komentarz