Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Darrell Miklos uważa, że znalazł statek kosmiczny na dnie Trójkąta Bermudzkiego

discovery channel
3 370

Darrell Miklos poszukiwacz skarbów, prowadzący w serialu dokumentalnym kanału Discovery „Skarb Coopera”, natknął się w okolicach Wysp Bahama – rejonie Trójkąta Bermudzkiego –  na ogromną podwodną budowlę.

 

Poszukiwania prowadzone są na podstawie mapy stworzonej przez Gordona Coopera, astronautę NASA. Pilot oblatywacz, podczas swojego pobytu w kosmosie, dzięki urządzeniom na pokładzie sporządził mapę. W czasie 22 okrążeń Ziemi odkrył na dnie oceanów niezwykłe anomalie. Zinterpretował je m.in. jako wraki statków. Zanotował dokładne położenie ponad 100 obiektów, które następnie naniósł na mapy morskie. Tak powstała prawdziwa mapa skarbów — twierdzi Darrell.

 

Darrell, wraz z ekipą, w poszczególnych odcinkach odkrywa tajemnice z miejsc znalezionych przez astronautę. Mapy Coopera doprowadziły Miklosa już wcześniej do kilkudziesięciu innych znaczących wraków na Karaibach, wartych miliony.

W trakcie jednej z ostatnich wypraw w rejon Trójkąta Bermudzkiego, obejmującego zasięgiem Puerto Rico, Bermudy i Miami, odkrywca stwierdził, że natknął się na ogromny, tajemniczy, niezidentyfikowany podwodny „statek kosmiczny”. Bryła, pokryta 15 nieokreślonymi „wypukłościami” zdaniem poszukiwacza jest „niepodobna do niczego, co widziałem”.

 

Kanał odkrycia

 

 

Swojego kolejnego odkrycia dokonał podczas poszukiwań XV-wiecznych wraków statków Sir Francisa Drakea. W trakcie badań, według ekipy, wykryto ponad 100 magnetycznych „anomalii” w głębokich wodach Karaibów.

 

Darrell Miklos poszukiwacz wraków. podwodny łowca

Darrell Miklos, powiedział dla MailOnline: „To było coś zupełnie innego niż wszystko, co widziałem, stworzonego przez naturę.”

Opisując swoje wrażenia, powiedział również: „Próbowałem zidentyfikować materiał na podstawie jednego z odczytów anomalii na mapach Gordona, gdy zauważyłem coś, co mnie zszokowało. Obiekt ma wygląd „pancernika” ze stromą ścianą, z której wystaje pięć ramion niczym armaty.”

 

Używając specjalistycznego sprzętu nurkowego, poszukiwacze dotarli do „statku kosmicznego”, który znajduje się na głębokości 90 metrów. Obiekt, pokryty był grubym koralem, co zdaniem Miklosa sugeruje, że jeśli wylądował, to setki, a może tysiące lat temu.

 

 

Zdaniem odkrywcy –  „Z pewnością nic, co kiedykolwiek widziałem na podstawie mojego doświadczenia — mam wieloletnie w tej dziedzinie,  zidentyfikowaliśmy wiele różnych rodzajów wraków statków — to nie pasuje ani nie wygląda tak jak powinno”.

 

Odkrywca podczas przeglądania mapy natrafił na zagadkową notatkę pozostawioną przez byłego kosmonautę w miejscu budowli – „niezidentyfikowany obiekt”.

 

Darrell Miklos poszukiwacz wraków. podwodny łowca
Kanał odkrycia

 

Obecnie łowca skarbów chce dokładniej zbadać tajemniczą strukturę — mimo, że może do niego przylgnąć łatka, o tworzeniu teorii spiskowych na temat obcych.

 

 

 

Czy będzie następny sezon serii „Skarb Coopera”? , czy teoria łowcy skarbów  jest prawdziwa? 

Źródło:  Discovery