Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Ekspedycja eksplorująca nieznane miejsca na Oceanie Indyjskim

395

Trzeci co do wielkości na świecie i zarazem najmniej zbadany z oceanów, stał się celem eksploracji charytatywnej organizacji  Nekton. 

 

 

Ocean Indyjski, będący domem dla ogromniej bioróżnorodności jest najmniej poznanym i zarazem najbardziej dziewiczym pod względem występowania raf koralowych na świecie.

 

 

W ramach ekspedycji, naukowcy, schodząc w pojazdach podwodnych na głębokości do 300 metrów zajmą się badaniem, eksploracją i pomiarami oceanicznych głębin. Podczas zanurzeń na bieżąco przekazywany będzie materiał filmowy, ukazujący mało zbadane życie morskie.

 

 

Pierwszych ujęć video możemy się spodziewać już niebawem. W ciągu najbliższych kilku dni rozpoczęcie się transmisja na żywo oczywiście, jeśli pogoda będzie sprzyjała misji.

 

W trakcie siedmiotygodniowej wyprawy naukowcy będą się zanurzać w dwuosobowych pojazdach, aby zbadać jak największą powierzchnię oceanu. Wyprawa potrwa do 19 kwietnia.

[miptheme_adssystem ad=”3550″ align=”none” hide_on_mobile=”no”][/miptheme_adssystem]

Założona w 2015 roku organizacja non-profit “Nekton” jest niezależnym instytutem badawczym i zarazem organizacją charytatywną. Jej celem jest zbieranie informacji do badań umożliwiających naukowcom generowanie porównywalnych danych na temat funkcji, zdrowia i odporności oceanu.

 

Obecnie działania organizacji w ramach badań wspierane są przez 40 partnerów i skupiają się na ekspedycji eksplorującej nieznane miejsca na Oceanie Indyjskim.

[miptheme_adssystem ad=”10599″ align=”none” hide_on_mobile=”no”][/miptheme_adssystem]

źródło: nekton mission, facebook

zostaw komentarz