Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Freediving w towarzystwie wielkich krokodyli

1 288

“Przerażające chwile” to właściwe określenie dla filmu zrealizowanego przez Floriana Fischera. Nurkowanie w towarzystwie potężnych, bezwzględnych i śmiercionośnych słodkowodnych krokodyli należy do bardzo emocjonujących.

 

 

Podczas morskiej wyprawy na rafę atolu Banco Chinchorro w Meksyku, filmowiec dokumentował ogromne amerykańskie krokodyle w ich naturalnym środowisku. Ważące ponad 450 kg, imponujące rozmiarami i bezwzględnością stworzenia zaskakująco spokojnie znosiły towarzystwo intruzów pod wodą.

 

Filmowanie w naturalnych siedliskach tak niebezpiecznych stworzeń powoduje, że każde ujęcie z bliska stwarza dodatkowe zagrożenie, ogromne  ostre zęby mogą w każdej chwili zmienić scenariusz dokumentu.

 

Wyłaniający się z piasku krokodyl, patrzący prosto w obiektyw jest wielkim testem panowania nad emocjami również dla filmowca.

Gady z leniwym zainteresowaniem śledziły poczynania nurków, na tyle opanowanych, by nie wzbudzić ich agresji.

Ekipa filmowa pracująca z Florianem Fischerem na swoim ma koncie również inne materiały filmowe o dzikiej przyrodzie, zapewne jednak ten nakręcony wśród krokodyli będzie należał do jednych z najbardziej niebezpiecznych.

źródło: Youtube

zostaw komentarz