Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Grecja udostępnia do nurkowania kolejne wraki

Wrak samolotu Arrado podwodne zwiedzanie muzeum
14 974

Zmiany spowodowane obostrzeniami przyspieszyły prace związane z rozwojem podwodnej turystyki nurkowej w Grecji. Wprowadzone przez Greckie Ministerstwo Kultury ułatwienia spowodowały m.in. udostępnienie do zwiedzania pod wodą ponad 90 wraków statków i samolotów.

 

  • Udogodnienia umożliwiają nurkom rekreacyjnym nurkowanie na wrakach nigdy wcześniej niedostępnych

  • Usprawnienia wpłyną na tworzenie morskich stref chronionych

  • Park wodny na Peloponezie pierwszym z zatwierdzonych na podstawie uproszczonej procedury licencyjnej

 

Udogodnienia umożliwiają nurkom rekreacyjnym nurkowanie na wrakach nigdy wcześniej niedostępnych

Wprowadzone zmiany umożliwią nurkom rekreacyjnym i technicznym na podziwianie pod wodą większej ilości wraków. Część z nich nigdy wcześniej nie była dostępna dla zwiedzających. Wybrane dla podwodnych turystów zabytki pochodzą z okresu od 1868 do 1970 roku. Zakres głębokości, na jakich znajdują się udostępnione do zwiedzania zabytki, zapewne zadowoli zarówno nurków rekreacyjnych, jak i technicznych, ponieważ do najgłębiej położonych wraków, znajdujących się na głębokości 120 metrów, trafią już tylko „zaawansowani” w nurkowaniu turyści.

 

Ułatwienia wpłyną na tworzenie morskich stref chronionych

Ożywienie turystyki, w tym także nurkowej jest jednym z priorytetów dla greckiego rządu. Otwarcie podwodnego muzeum na wysepce Peristera pokazało, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się obecnie zwiedzanie podwodnego świata. Przyjęta ustawa nie tylko wprowadziła udogodnienia związane z rozwojem turystyki morskiej, ale i uprościła procedury licencyjne na tworzenie parków nurkowych i morskich. Zdaniem przedstawicieli ministerstwa kultury, podwodne wycieczki są wyjątkowo interesującą formą turystyki.

 

Park wodny na Peloponezie pierwszym z zatwierdzonych na podstawie uproszczonej procedury licencyjnej

Jedną z pierwszym zatwierdzonych licencji w ramach udogodnień jest zgodna na stworzenie obszaru chronionego na wschodnim Peloponezie. W okolicach miasta Tyros powstanie podmorski park nurkowy o powierzchni 1704 metrów kwadratowych. Ma to być zaledwie pierwsza, z kilku inwestycji, w ramach połączenia obszarów chronionych z rozwojem turystyki.

Źródło: Greckie Ministerstwo Kultury

 

zostaw komentarz