Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Iffland zdobywa szósty tytuł w Red Bull Cliff Diving World Series!

 Australijka wygrywa w Polignano a Mare, legendarny Hunt zdobywa zwycięstwo wśród mężczyzn.

1 907

Podczas przedostatniego przystanku sezonu w Polignano a Mare, Rhiannan Iffland utrzymała tytuł Red Bull Cliff Diving World Series z jednym konkursem w zapasie. Francuz Gary Hunt wygrał zawody mężczyzn.

 
Oto najważniejsze wydarzenia w telegraficznym skrócie, czyli wszystko, co warto wiedzieć:
 
– Australijska zawodniczka Iffland nie była w najlepszej formie na Adriatyku, mimo to pokazała wystarczająco dużo klasy, aby zapewnić sobie 29. zwycięstwo w 36. zawodach. Tym samym Iffland ostatecznie pokonała kanadyjską rywalkę Molly Carlson różnicą 18 punktów.

 

Red Bull Cliff Diving World Series
Nie mogąca się doczekać powrotu do domu i zdobycia tytułu podczas finału sezonu w Sydney w przyszłym miesiącu 31-latka powiedziała: „Warunki były zdecydowanie wymagające. Kiedy wchodzisz do wody, nie wiesz, jak przebiegało nurkowanie. To naprawdę satysfakcjonujące uczucie, gdy musisz przebrnąć przez te wszystkie trudnosci i zdobyć tytuł. Nie mogę się doczekać zawodów w Sydney i po prostu bawić się tak dobrze, jak tylko będę mogła i naprawdę żyć w tym momencie”.
 
– Po rewelacyjnych wynikach w tabeli Iffland, uwaga zwraca się teraz automatyczne na kwalifikacje 23-letniej Carlson, która ma już zapewnione miejsce w klasyfikacji generalnej. Kanadyjka Jessica Macaulay, Amerykanka Eleanor Smart i Australijka Xantheia Pennisi walczą o dwa miejsca.

 

Red Bull Cliff Diving World Series 

W rywalizacji mężczyzn, drugie zwycięstwo w sezonie legendarnego Hunta we Włoszech przygotowuje scenę do jednego z najostrzejszych i najbardziej ekscytujących pojedynków o tytuł w historii World Series w przyszłym miesiącu.
 
Francuz, zdobywca dziewięć tytułów w 12 sezonach i ma 34-punktową przewagę przed finałem w Australii po tym, jak wyprzedził Brytyjczyka Aidana Heslopa, Rumuna Catalina Predę i Ukraińca Oleksija Prygorowa. 
 
“To było po prostu niesamowite; wszystkie wzloty i upadki, przez które przeszliśmy i patrząc, jak Aidan wykonuje doskonałe nurkowanie. To mnie podbudowało, myślę, że podbudowało też Catalin. I właśnie takie zawody Cliff Divingu uwielbiam.  W Sydney zwycięzca bierze wszystko” – powiedział Hunt. 

 

7 przystanek — Polignano a Mare, Włochy  

 
Kobiety

1. Rhiannan Iffland, AUS – 354.30 punkty
2. Molly Carlson, KAN – 336.70 
3. Jessica Macaulay, KAN – 334.00 
 
Mężczyźni
1. Gary Hunt, FRA – 439.95 punkty
2. Aidan Heslop, GBR – 435.80 
3. Catalin Preda, RUM – 427.20 
 
Podsumowanie  po 7 z 8 przystanków
 
Kobiety 
1. Rhiannan Iffland, AUS – 1360 punkty 
2. Molly Carlson, KAN – 1110 
3. Jessica Macaulay, KAN – 744 
 
Mężczyźni
1. Gary Hunt, FRA – 1040 punkty 
2. Aidan Heslop, GBR – 1006 
3. Catalin Preda, RUM – 1000

 

źródło: Red Bull 

zostaw komentarz