Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Maska Easybreath – patrz i oddychaj pod wodą tak, jak na lądzie

1 808

Lata badań, testów i udoskonaleń, praca zespołu badaczy, inżynierów oraz projektantów w światowym centrum projektowym marki Tribord. Wszystko po to, by snorkeling nabrał nowego wymiaru i jakości.

 

Decathlon prezentuje pierwszą na świecie pełnotwarzową maskę, dzięki której patrzysz i oddychasz pod wodą tak, jak na lądzie.
Przejrzyste morskie wody, bogactwo form życia, mnogość kolorów – można spędzić wiele godzin, unosząc się na wodzie i obserwując magię podwodnego świata.

 

 

 

 Aby było to jeszcze przyjemniejsze, zespół projektowy marki Tribord stworzył Easybreath – pierwszą pełnotwarzową maskę do snorkelingu.

► Z  panoramicznym polem widzenia 180° i możliwością oddychania przez nos odkrywanie i oglądanie morskich cudów stanie się jeszcze bardziej niezwykłe.

 

► Parowanie jest całkowicie wyeliminowane dzięki obiegowi powietrza przypominającemu domową klimatyzację.

► Mechanizm zamykający wlot rurki podczas zanurzenia gwarantuje, że woda nie wleje się przez fajkę.

 
► Wystająca ponad wodę pomarańczowa cześć zwiększa widoczność i bezpieczeństwo.

 

Cel: snorkeling bez przeszkód

 

Badania przeprowadzone na plażach Europy, Chin i Brazylii pokazały, że snorkeling bywa uważany za trudny sport. Oddychanie przez usta jest dla nas czynnością nienaturalną, zaś używanie fajki uznawane jest za krępujące i niehigieniczne. W dodatku tradycyjna maska ogranicza pole widzenia i często paruje.

 

Wnioski te postawiły przed zespołem Tribord nowy cel: usunięcie przeszkód związanych z uprawianiem snorkelingu.

 
Efekt? Maska Easybreath już została nagrodzona podczas Decathlon Innovation Awards i otrzymała gwiazdę Observeur du design w 2015 roku.

 
Pierwsza na świecie maska pełnotwarzowa Easybreath powstawała w światowym centrum projektowym marki Tribord w nadmorskiej miejscowości Hendaye.  Bliskość wody sprawiła, że zatoka stała się prawdziwym laboratorium, a kolejne prototypy były natychmiastowo testowane.

 

Zespół projektowy w czasie 3 lat przygotował w sumie 5 wersji, każdą z nich udoskonalając. Prace skupiły się między innymi na opracowaniu szybki, która nie powoduje zaburzeń widzenia pod wodą i nie paruje, oraz na znalezieniu rozwiązania, które nie ogranicza komfortu oddychania i patrzenia pod wodą.  

 

 


► Dostępna dziś w sieci sklepów sportowych Decathlon maska pozwala w pełni korzystać z możliwości snorkelingu, dając poczucie swobody i wolności.

 
► Łatwe użytkowanie, zakładanie jednym ruchem i kolory inspirowane środowiskiem wodnym sprawiają, że Easybreath jest niezastąpionym towarzyszem letnich wyjazdów.

 
► Dostępna w różnych rozmiarach i kolorach maska Easybreath jest odpowiednia dla całej rodziny (dla dzieci od 10 roku życia).
Rozmiary: XS, S/M, M/L, L/XL

Artykuł dostępny również w Magazynie  BlueLife 2016 08  

 

zostaw komentarz