Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nowy trailer zapowiadający film Sharkwater Extincion Roba Stewarta

233

Nowy film Roba Stewarta trafi do kin 5 października 2018.

Sharkwater Extinction to kolejna, trzecia część filmu Sharkwater z 2006 roku, który zdobył uznanie krytyków i uznanie za eksplorację branży połowów rekinów na całym świecie.

 

Sharkwater: Extinction (2018) to ekscytująca i inspirująca podróż pełna akcji, w towarzystwie Roba Stewarta. Filmowiec ujawnia ogromny nielegalny przemysł płetwami rekinów i korupcję polityczną stojącą za tym — spisek prowadzący do wyginięcia rekinów.

 

Film Sharkwater Extinción Roba Stewarta
Rob filmuje dziwnego rekina dla Sharkwater: Extinction

Przez Afrykę Zachodnią, Hiszpanię, Panamę, Kostarykę, aż do Francji, trzeci film Stewarta ujawnia warte wiele miliardów dolarów podziemie pirackiego handlu rybackiego.

 

Połowy płetw rekinów wciąż rosną, a zupa z płetwy rekina jest nadal konsumowana na ogromną skalę. Zagrożone rekiny są obecnie wykorzystywane do wytwarzania produktów przeznaczonych do spożycia przez ludzi.

 

Misją Stewarta  jest ocalenie rekinów i oceanów, zanim będzie za późno, ale i ujawnianie nielegalnych działań To  nie jest proste, a ochrona rekinów przyniosła mu potężnych wrogów.

 

Film Sharkwater Extinción Roba Stewarta
Rob Stewart zbliża się do majestatycznego wielkiego rekina Hammerhead w Sharkwater: Extinction

Sharkwater, pierwszy film kanadyjczyka, nadał problemowi handlu płetwami rekina światowy rozgłos. Jego wielokrotnie nagradzany film zmienił prawa i politykę publiczną na całym świecie. Dziś w ponad 90 krajach zakazało połowu rekinów lub handlu produktami z rekinów.

Mimo to rekiny wciąż są wyławiane tym samym skazane na wyginięcie.

 

Sharkwater: Extinction kontynuuje przygodę na czterech kontynentach, gdy Rob podróżuje po oceanach, aby zbadać stopień korupcji stojącej za przemysłem wartym miliardy dolarów. Załoga przechodzi przez jedne z najniebezpieczniejszych portów rybackich na świecie, prowadzonych przez międzynarodowe organizacje przestępcze, które zinfiltrowały przemysł rybny.

 

Film Sharkwater Extinción Roba Stewarta
Rob Stewart siedzi między żebrami wraku Spony w Bimini przed nurkowaniem na Sharkwater: Extinction

Drugi film Roba,  Revolution, kontynuował misję ratowania rekinów i oceanów.  Revolution to pierwszy film pełnometrażowy, przedstawiający niszczycielskie skutki oceanów. Temat zmiany klimatu był dobrze znany, ale naukowcy dopiero zdawali sobie sprawę, że efekty będą znacznie gorsze, niż kiedykolwiek sobie wyobrażaliśmy.

 

Jesteśmy w niebezpieczeństwie utraty raf koralowych i potencjalnie całego ekosystemu oceanicznego, który daje nam 60% naszego tlenu. Rekiny, główny drapieżnik kontrolujący populacje ryb i plankton, dający nam tlen, są wyławiane z ekosystemu, który kontrolują  przez 400 milionów lat.

 

100 – 150 milionów rekinów ginie co roku, ale tylko około połowa jest zgłaszana, w tym gatunki zagrożone. Populacje rekinów spadły o ponad 90% w ciągu ostatnich 40 lat.

 

Bez głównego drapieżnika oceanów ekosystemy morskie są niszczone bez naprawy.

 

Sharkwater: Extinction  poprzez nurkowania w odległych podwodnych miejscach, ujawnia katastrofalne skutki, jakie ludzkość spowodowała w oceanach. Nielegalne przeławianie rekinów na całej planecie ma głębsze konsekwencje, które stawiają najistotniejszy ekosystem Ziemi w niebezpieczeństwie zniszczenia, co zagraża wszelkiemu życiu w oceanie i na nim.

 

Rob Stewart poświęcił swoje życie ochronie, mówiąc: „Ochrona to zachowanie ludzkiego życia. I przede wszystkim warto o to walczyć.

 

„ Nauczył świat kochać oceany i ich stworzenia, a nie bać się rekinów poprzez swoje kultowe obrazy przytulania i swobodnego nurkowania z rekinami i mantami.

 

Filmowiec zmarł w styczniu 2017 roku, w trakcie kręcenia Sharkwater: Extinction, podczas nurkowania w wodach Florida Keys.

źródło: sharkwater.com 

zostaw komentarz