Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Obudowa podwodna do smartfonów z dome portem

fot.: GDome Mobile
2 881

Przepiękne zdjęcia ukazujące dwupoziomowe zestawienie nadwodnego i podwodnego krajobrazu, tworzone z pomocą dome portów, dostępne były głównie dla użytkowników aparatów z wyższego segmentu cenowego.

 

Najnowszy gadżet, który obecnie wchodzi na rynek, może to zmienić. GDome Mobile, to obudowa wykonana z włókna szklanego, hartowanej stali i optycznie odpornej na zarysowania akrylowej soczewki kopułowej. Innymi słowy, obudowa z wbudowanym dome portem dla smartfonów.

 

fot.: GDome Mobile

 

Według konstruktorów, w obudowie mieści się dowolna marka czy model telefonu nie większy jednak niż 6,5 cala. Urządzenie zostaje umieszczone we wkładce piankowej, którą użytkownik sam przycina na wymiar, następnie całość zostaje zamknięta w obudowie. Ekran telefonu pozostaje widoczny i czuły na dotyk, dzięki przezroczystej membranie z tyłu obudowy.

Przestrzeń pod kopułą soczewki jest na tyle duża, że do aparatu można używać filtrów lub obiektywów innych producentów. 

 

fot.: GDome Mobile

Zdaniem producentów urządzenie jest wodoszczelne  do głębokości 5 metrów, niestety brak informacji dotyczącej pływalności.

 

Dane:

Waga: 800 gramów

Max. głębokość: 5 metrów

Długość: 25 cm

Szerokość: 18 cm

Wysokość 7,5 cm

Soczewka kopułowa: 6,1 cala

 

Dome Mobile jest obecnie przedmiotem kampanii Indiegogo. Planowana cena detaliczna to 129 dolarów, jeśli urządzenie trafi do produkcji.

Źródło: Indiegogo

zostaw komentarz