Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Obudowa podwodna Universal Lite zamieni prawie każdy smartfon w aparat do zdjęć podwodnych

261

W dzisiejszym świecie smartfony stały się istotną częścią naszego życia. Utrzymują nas w kontakcie z naszymi przyjaciółmi i rodziną, pomagają poruszać się po miastach czy też umożliwiają nam uchwycenie najbardziej pamiętnych chwil z życia na zdjęciach i filmach.

 
Część z nich cechuje się pewnym poziomem wodoodporności, jednakże w większości nie są przystosowane do długotrwałego zanurzenia, a zwłaszcza nie nadają się do snorkelingu, freedivingu czy nurkowania bez odpowiedniej wodoodpornej ochrony.
 
Obudowa podwodna Universal Lite zamieni prawie każdy smartfon  w aparat do zdjęć podwodnych.
Obudowa podwodna Universal Lite
Na rynku pojawiła się Universal Lite, podwodna obudowa pasująca do większości modeli smartfonów. To wodoodporne ergonomiczne etui, pozwala na przekształcenie naszych telefonów w podwodne aparaty fotograficzne.
 
Urządzenie zostało opracowane i wyprodukowane przez koreańską firmę Diveroid, tą samą, która wprowadziła jakiś czas temu na rynek obudowy pozwalające na przekształcenie smartfonów w komputery nurkowe. Idąc za sukcesem popularnego Diveroid mini, firma chce zaoferować stosunkowo niedrogie i proste rozwianie, które można stosować do głębokości 15 metrów, a które pozwoli smartfonom stać się ciekawym zamiennikiem do utrwalania materiałów pod wodą bez konieczności zakupu specjalistycznych zestawów fotograficznych.

 
 
Jedną z największych zalet wykonanej z poliwęglanu obudowy jest jej prostota w dostosowaniu do szerokiej gamy smartfonów popularnych marek, takich jak Apple, Samsung, Xiaomi, LG, Huawei czy Oppo. Zastosowana wewnątrz etui gumowa prowadnica, pozwala na dopasowanie do wymiarów konkretnego modelu telefonu.’
 
 
 

 
Dołączona do obudowy aplikacja dostępna na iOS i Androida, oferuje szereg przydatnych funkcji, w tym wizjer / ekran sterowania z trzema przyciskami dotykowymi połączonymi z trzema pojemnościowymi przyciskami sprężynowymi umieszczonymi na samej obudowie. Jest to bardzo przydatne do sterowania funkcjami, takimi jak uruchamianie i zatrzymywanie nagrywania, przełączanie między trybami zdjęć i wideo oraz przełączanie między czterema różnymi trybami aparatu, w tym ultraszerokokątnym, szerokim, zoomem i trybem selfie.
 
Aplikacja zawiera również bardziej zaawansowane funkcje, takie jak korekcja kolorów, która jest bardzo przydatna w przypadku zdjęć podwodnych, oraz możliwość redukcji rozmycia. Wszystkie zdjęcia i filmy wykonane w aplikacji są zapisywane w galerii, dzięki czemu użytkownicy mogą dodawać notatki, wybierać te ulubione, i udostępniać je w mediach społecznościowych. 
 
Obecnie Universal Lite jest przedmiotem kampanii na Kickstarterze, która oferuje wspierającym możliwość zakupu produktu w ograniczonej czasowo obniżonej cenie 139 USD. Planowana cena detaliczna Universal Lite wyniesie 199 USD.

Źródło: Kickstarter