Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

Olbrzymi wieloryb z plastikowych odpadów

fot.: STUDIOKCA
307

- Ad -

Tematem tegorocznego Triennale w Brugii jest „Liquid City”. Firma kreatywna z Brooklynu postanowiła dosłownie zinterpretować przekaz, podpowiadając, ile odpadów przepływa z naszych miast do oceanu.

    Pięciotonowy wieloryb wykonany z odpadów, usytuowany w pobliżu pomnika Jana Van Eycka w Brugii, jest jednym z piętnastu dzieł sztuki zdobiących miasto, w ramach tegorocznego wydarzenia w Belgii.   Ta olbrzymia rzeźba zaprojektowana została przez firmę architektoniczno-projektową Studiokca.  
fot.: STUDIOKCA
    
fot.: STUDIOKCA
W celu pozyskania materiałów do stworzenia rzeźby Studiokca połączyła siły z „Hawaii Wildlife Fund”. Pięć ton odpadów zebrano w ciągu czterech miesięcy. Asortyment był ogromny, zarówno kolorystycznie, jak i tematycznie, począwszy od sedesów, aż po zderzaki samochodowe.   Imponująca konstrukcja to piękny przekaz, budzący do jeszcze większej refleksji.           Według szacunkowych danych w oceanach znajduje się około 150 milionow ton odpadów z tworzyw sztucznych. Z tak dużej ilości tworzywa można zrobić nie tylko olbrzymią kolekcję wielorybów, ale i całkiem spore miasto.   źródło: STUDIOKCA
zostaw komentarz

- Ad -