Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Panoramiczna maska pełnotwarzowa do snorkelingu

1 830

Zaglądanie pod powierzchnię wody jest jedną z najprzyjemniejszych form wakacyjnego wypoczynku. Oczywiście, nasza przyjemność w dużej mierze jest też uzależniona od tego, czego używany do podglądania podwodnego świata.

Na naszym rynku  jest sporo masek do snorkelingu, które pozwalają amatorom wakacyjnych podróży podziwiać podwodne widoki.

Firma Wildhorn Outfitters, producent znanej już maski Seaview 180 °  właśnie uaktualnił swoją ofertę o  Seaview 180 SV2.

 

fot.: Wildhorn Outfitters

Nowy model na pierwszy rzut oka jest dość podobny do swojego poprzednika, jednakże różni się kilkoma istnymi szczegółami. W SV2 nie trzymamy ustnika w ustach, ponieważ system jest zbudowany tak, by zasłaniał większą część twarzy.

Komora oddechowa jest oddzielona od oczu, aby zapobiec jej zaparowaniu.  Szyba maski w nowym modelu zapewnia panoramiczny widok przed sobą i na bokach.

fot.: Wildhorn Outfitters

Trwała silikonowa wkładka tworzy uszczelnienie wokół twarzy, jeśli już woda przedostanie się do maski, to po podniesieniu przez nas głowy, automatycznie wypłynie przez jednokierunkowy zawór podbródkowy.

 

fot.: Wildhorn Outfitters

Na boku maski znajduje się wymienny uchwyt do zamontowania kamery.

 

W nowym modelu znacznie poprawiono system oddychania. Rurka ma nową, łukowatą konstrukcję, która według Wildhorn zapewnia „optymalny kąt powierzchni oddychania”, a dzięki temu, co producent nazywa „Systemem Flowtech”, powietrze jest lepiej przepuszczane przez maskę. Rurka ma dwa osobne systemy przepływu powietrza, jeden doprowadza powietrze do oddychania, drugi służy do odprowadzania wydechu, redukując jednocześnie w ten sposób parowanie maski, i zapobiegając gromadzeniu się CO2.

fot.: Wildhorn Outfitters

Sprzedaż Seaview 180 SV2 rozpocznie się w sierpniu br., obecnie trwa wysyłka produktów dla sponsorów z Kickstarter.
źródło: Kickstarter

zostaw komentarz