Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

Plastikofobia – nowa instalacja Beniamina von Wonga 

Foto.: © Von Wong
397

Ostatnia wizja artysty wykonana ze 168 000 plastikowych słomek o nazwie „Rozstanie z plastikowym morzem”, w bardzo mocny i sugestywny sposób podkreśliła przesłanie, jakim kierował się fotograf podczas jej tworzenia.

 
fot.: Beniamin Von Wong
Celem fotografa było zwrócenie uwagi na fakt, jak niewielkie zmiany w naszym postępowaniu, w postaci rezygnacji z plastikowych toreb czy słomek, mogą mieć kolosalne zacznie w skali globalnej dla przyrody. Do stworzenia instalacji Von Wong, zamiast zakupić stosowną ilość słomek, wraz z setkami ochotników, przez pół roku zbierał zużyte tworzywo do pracy.   A zatem, czym tym razem nas zaskoczy? Przebywający obecnie w Singapurze, wraz z kanadyjką Laurą François, stał się współtwórcą kolejnego przykuwającego uwagę projektu „Plastikophobia”  
fot.: © Beniamin von Wong 
  Z około 18 000 jednorazowych plastikowych kubków zebranych w ciągu półtora dnia, z dwudziestu centrów handlowych w Singapurze, powstała eksperymentalna projekt.  
fot.: © Beniamin von Wong 
Artysta razem z wolontariuszami przez 14 godzin dziennie czyścił, aranżował i montował instalację.
fot.: © Beniamin von Wong 
  [miptheme_adssystem ad=”10774″ align=”none” hide_on_mobile=”no”][/miptheme_adssystem]
fot.: © Beniamin von Wong 
 
Foto.: © Von Wong
[miptheme_adssystem ad=”3550″ align=”none” hide_on_mobile=”no”][/miptheme_adssystem]
Foto.: © Von Wong
    W efekcie powstała „błyszcząca kryształowa jaskinia”, którą można oglądać w galerii Sustainable Singapore Marina Barrage od 7 marca do 18 kwietnia!  
Foto.: © Von Wong
Singapur generuje 800 milionów kilogramów plastikowych odpadów rocznie, z czego aż 94% z nich jest przetwarzane na energię, w czterech zakładach spalania odpadów. Ilość ta jednak może wkrótce ulec zmianie. Działania rządu zmierzają do całkowitej utylizacji wytwarzanych odpadów, czyli w 100%. żródło: blog.vonwong.com
zostaw komentarz