Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

SeeDeep – okulary dla płetwonurków z wadami wzroku

6 288

Nurkowanie to jedna z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących aktywności na świecie, ale dla osób z wadami wzroku, takimi jak dalekowzroczność, może stanowić wyzwanie.

 

W ofercie nurkowej dostępnych jest kilka rozwiązań, dla osób z wadami wzroku, aby poprawić ich komfort i bezpieczeństwo podczas zwiedzania podwodnego świata. Najbardziej popularne są maski, w których montuje się czy nakleja soczewki o różnych ilościach dioptrii.

SeeDeep – okulary dla płetwonurków z wadami wzroku

Nowa alternatywa w postaci podwodnych okularów

Holenderska firma SeeDeep Diving Optics opracowała okulary SeeDeep, które są obecnie przedmiotem kampanii na platformie Indiegogo. Okulary te przypominają zasadniczo okulary do czytania, pod wodą. Zakłada się je na maskę, natomiast z tyłu podtrzymuje paskiem z gumy. Z przodu soczewki połączone są ze sobą metalowym mostkiem nosowym, a paski z gumy utrzymują je na masce, zapobiegając przesuwaniu.
Dostępne soczewki w skali dioptrii (+1, +1,5, +2,0 i +2,5), wykonane zostały z poliwęglanu, dzięki czemu są odporne na zarysowania.   

 

SeeDeep – okulary dla płetwonurków z wadami wzroku

Czy okulary SeeDeep staną się interesującym dodatkiem dla nurków, którzy chcą poprawić swoją zdolność do skupienia się na szczegółach pod wodą?

Jedną z zalet okularów nakładanych na maskę jest możliwość przesuwania ich w górę i w dół w zależności od potrzeb nurka. Dzięki temu nurkujący nie muszą ich nosić przez cały czas przebywania pod wodą, a jednie wtedy, gdy chcą przyjrzeć się czemuś bliżej.
Jest to funkcjonalność, która nie jest możliwa w przypadku specjalnych masek z montowanymi soczewkami lub naklejanymi na szkła.

 

Jak podaje producent okulary SeeDeep są kompatybilne z niemal każdym rodzajem maski. Oferta obejmuje modele Standard, Premium i Exclusive, w których metalowe części są odpowiednio wykonane z aluminium, stali nierdzewnej i tytanu.

Ceny oferowanych modeli wahają się od 75 do 151 USD, a ich wysyłka planowana jest na sierpień przyszłego roku.

 

Źródło: Indiegogo , SeeDeep Diving Optics