Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Targi Sportów Wodnych Olsztyn Water Expo 2016 zbliżają się wielkimi krokami!

345

Wydarzenie odbędzie w przystani żeglarskiej „Słoneczna Polana”, która stanowi główną bazę Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego nad Jeziorem Ukiel.

Centrum jest siedzibą olsztyńskich klubów żeglarskich i już niedługo pojawią się w nim firmy związane z branżą żeglarską z całej Polski. To na ich prośbę wydarzenie zostało wydłużone o jeden dzień – rozpocznie się już w piątek 24 czerwca i potrwa do niedzieli 26 czerwca 2016. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Olsztyn oraz Polskiego Związku Żeglarskiego.
Podczas II edycji Olsztyn Water Expo zostanie przedstawiona oferta producentów, dystrybutorów i handlowców przemysłu jachtowego i motorowodnego. Swój udział w wydarzeniu zgłosiło już wielu wystawców, którzy zaproponują szerokie możliwości usług dla wspaniałego i aktywnego spędzania czasu na wodzie. Pojawią się śródlądowe jednostki pływające oraz te większe z morskich akwenów. Olsztyn Water Expo to połączenie targów żeglarskich i pokazów sportów wodnych, dlatego zaprezentowane zostaną również: skutery wodne, windsurfing, flyboard, kitesurfing, kajaki, rowery wodne, sprzęt nurkowy, osprzęt oraz oferta czarterowa.
Swoją ofertę przedstawią też firmy specjalizujące się w odzieży żeglarskiej i sportowej, akcesoriach wodnych i dodatkach. Ponadto obok branży żeglarskiej zostanie przedstawiona oferta dealerów samochodowych.

olsztyn-expo-pormenada-2016

Na zwiedzających czekają liczne atrakcje jak np.: pokazy taneczne, strefa gastronomiczna oraz konkursy z wartościowymi nagrodami. Odbędą się też regaty Olsztyn Water Expo Sailing Cup, spotkania z wybitnymi żeglarzami oraz zajęcia z zakresu – Nawigacji, Międzynarodowego Prawa Drogi Morskiej, Locji śródlądowej i przepisów żeglugi śródlądowej, Locji Morskiej, Warsztatów meteorologicznych oraz z Teorii żeglowania, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, kapitanów jachtowych i motorowodnych ze szkoły żeglarstwa. Przedstawiciele szkoły poprowadzą również punkt informacji, w którym każdy zwiedzający będzie mógł zasięgnąć fachowej opinii dotyczącej czarteru czy uprawnień potrzebnych do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających.
Więcej informacji:
www.olsztynwaterexpo.pl

zostaw komentarz