Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Wraki wokół Korsyki

3 309

Położenie Wyspy sprawia, że jest ciekawym rejonem turystycznym, zarówno pod kątem klimatu jak i zabytków.

Korsyka z racji swojego umiejscowienia na Morzu Śródziemnym, miała również przez stulecia znaczenie militarne. To właśnie spowodowało, że dziś wokół wyspy, dla nurków, jest tyle ciekawych miejsc do eksploracji. Wyspa otoczona jest wrakami z różnych epok, oczywiście najwięcej można tu znaleźć pozostałości z II Wojny Światowej.

 

Wraki znajdujące się w wodach okalających wyspę stanowią bardzo ciekawy przekrój tematyczny, możemy tu zobaczyć zarówno okręty jak i samoloty czy nawet galeony. Dla wymagających, głębokich nurków technicznych też znajdziemy trochę atrakcji. Rozpiętość głębokości na jakich znajdują się wraki waha się od 12 m do 90 m, a ponad 50 zlokalizowanych i zidentyfikowanych wraków przemawia za tym, aby wybrać się w ten rejon turystyczny nie tylko jeden raz.

B17 korsyka bluelife.pl magazyn Bluelife

Kiedy najlepiej jechać na Korsykę?
Sezon turystyczny trwa od połowy lipca do połowy sierpnia, jednak musimy liczyć się z tym że plaże będą zapełnione, a ceny na pewno dużo wyższe. Poza głównym sezonem turystycznym, czyli w czerwcu lub wrześniu plaże są  już opustoszałe, ceny o połowę niższe, a temperatura nadal sprzyja nurkowaniu.

 

Od listopada do kwietnia większość hoteli czy restauracji jest zamknięta.

Superforteca, Boening B-17G Calvi 

Średnia głębokość: 28 m
Widoczność: 10- 30 m

zostaw komentarz