Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Zaplanuj nurkowania na starożytnym wraku Peristera pełnym amfor z 425 roku p.n.e.

5 986

Słynny, starożytny wrak pełen amfor pochodzący z V wieku p.n.e., spoczywający u wybrzeży wyspy Peristera, już niebawem będzie dostępny dla podwodnych turystów.

 

Doskonale zachowany Peristera w połączeniu z imponującą ilością starożytnych amfor w malowniczej podwodnej scenerii egzotycznych wód Narodowego Parku Morskiego Alonissos, niedostępnych na co dzień stanowi niebywałe wyzwanie dla miłośników podwodnej turystyki.

 

 

Udostępniony do zwiedzania wrak zapewne stanie się jedną z najciekawszych podwodnych greckich atrakcji tego sezonu. Zapewne wielu amatorów podwodnych ciekawostek, zagłębi się w błękitne wody okalające Alonissos, aby z bliska delektować się starożytnymi artefaktami, na co dzień niedostępnymi do obejrzenia.

 


 

Spoczywające na dnie pozostałościami amfor, rozciągają się na długości 25 metrów, tworząc wizualny kontur statku o dużych rozmiarach. Podwodne zwiedzanie, oczywiście w towarzystwie przewodników, możliwe będzie już od 3 sierpnia 2020 r. Pozostałości starożytnego statku handlowego spoczywają w pobliżu zachodniego skalistego brzegu Peristera na głębokości 28 metrów.

 

Podziwianie starożytnych atrakcji dostępne dla nurków będzie do 2 października 2020 roku. Zwiedzający podwodny świat „na sucho” również będą mogli podziwiać wrak, w formie „wirtualnych nurkowań” na stanowisko archeologiczne.

Źródło: Greckie Ministerstwo Kultury