Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Zestaw próżniowy do obudów podwodnych

380

Firma Ikelite wprowadza bardzo ciekawy dodatek do swoich obudów.


Zestaw próżniowy

Pod tą skromną nazwą kryje się bardzo ciekawe rozwiązanie dla amatorów fotografii podwodnej. Jest to system kontroli szczelności próżniowej obudowy.  Zestaw wypuszczono w wersji: 1/2 cala i 3/8 cala.
47003-vacuum-valve-a

 

 

Wersja zaworu 1/2 cala
Dławik  jest dopasowany do obudów z wolnym portem na akcesoria. Do zestawu dołączony jest wodoodporny korek, który jest przymocowany do łącznika, aby zapobiec przypadkowemu zagubieniu. Zawór instalujemy sami, w prosty sposób, poprzez założenie nakrętki na obudowę. Obudowa nie musi być przesyłana do fabryki w celu instalacji.
47012-vacuum-kit-b47003-vacuum-valve-a

Zestaw próżniowy dla wersji 3/8 cala

 

Zawór próżniowy 3/8 cala przeznaczony jest dla starszych, jasnych obudów. Dławik montujemy do obudowy bez zapasowego zaworu na akcesoria. Wystarczy usunąć ewentualne pokrętło do sterowania, które możemy zastąpić zaworem próżniowym. Do zestawu dołączony jest wodoodporny korek, który jest przymocowany do łącznika, aby zapobiec przypadkowemu zagubieniu. Zawór instalujemy sami, w prosty sposób, poprzez założenie nakrętki na obudowę. Obudowa nie musi być przesyłana do fabryki w celu instalacji.

47013-vacuum-kit-a

Cena zestawu 185 $ za sztukę.
Zestaw 1/2 cala jest już dostępny, natomiast zestaw 3/8 cala będzie w sprzedaży od początku lutego.

zostaw komentarz