Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

8 czerwca – Światowy Dzień Oceanów

449

Postęp w dziedzinie ochrony środowiska morskiego utrudniają rosnące zanieczyszczenia mórz i oceanów.

Widok śmieci zalegających pod wodą i zanieczyszczeń sfilmowany przez naukowców z organizacji Oceana, na obszarach nigdy wcześniej nie pokazywanych, ujawnia prawdziwą skalę zanieczyszczenia naszych wód.

Z okazji Światowego Dnia Oceanów Dzisiaj, 8 czerwca, organizacja Oceana przypomina i uświadamia o szkodliwym wpływie śmieci wywieranym na oceany i przyrodę.
Traktowanie wód jak zwałowisk śmieci utrudnia globalne działania w celu ochrony siedlisk morskich i przywrócenia ich czystości. Naukowcy z organizacji Oceana podczas wypraw badawczych byli świadkami stopnia zanieczyszczenia oceanu na dużych głębokościach. Używając zdalnie sterowanego pojazdu typu ROV, który umożliwiał przeszukiwanie wód, filmowali i badali stopnień zanieczyszczenia mórz i morskich zwierząt.

oceana-1
Począwszy od puszek po komputery, rowery czy rozbite butelki szklane – to ślady działalności człowieka, które można znaleźć setki metrów w głąb oceanu, nawet na obszarach chronionych. Pokazywanie takich filmów zrobionych przez ROVa w miejscach nigdy wcześniej nie zbadanych, ukazuje prawdziwy stopień zanieczyszczenia w naszych morzach i oceanach.

źródło:  OCEANA

zostaw komentarz