Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Czy już czas na własnego podwodnego drona?

202

Koptery zawojowały naszą rzeczywistość jak świat długi i szeroki. W coraz większej ilości dziedzin naszego życia znajdujemy zastosowanie dla bezzałogowych wielowirnikowców. Od prac specjalistycznych po wersję „leć po piwo”.

Dla wodniaków mamy dobrą wiadomość. Nasze kamerki i aparaty odstawimy niedługo do lamusa, lub doczepimy do wodoodpornego „Follow Me”.

Doczekaliśmy się bowiem wodoodpornych kopterów.  HexH2o, hexacopter, który może robić zdjęcia z lotu ptaka  i z lotu podwodnego.

Wodoodporny korpus hexa wykonany jest z włókna węglowego. Zamontowanie  zostały  silniki DJI, a do sterownia używany jest system  GPS Naza V2.  Czas lotu na jednym ładowaniu z podwójnej baterii litowo-polimerowej o mocy  6500 mAh to 25 minut.

Jedyną przeszkodą w zabawie HexH2o może być jego cena, ponieważ 3,658 dolarów nie zachęca raczej do zakupu dla przyjemności.

Splash Drone, czyli czas na własne Selfie spod wody

Jeśli jednak nie przeszkadza nam nieco głośniejszy warkot śmigieł, zawsze możemy pomyśleć o  innym urządzeniu. Splash Drone, który jest, a właściwie będzie, dużo tańszą i ciekawszą alternatywą.

Na pierwszy rzut oka, nasz kopter, nie różni się zbyt wiele od innych tego typu urządzeń. Jego największą  zaletą jest obudowa, całkowicie wodoszczelna ABS z polimeru termoplastycznego (kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy).

Pod dronem można zamontować (w zależności od zamówionego zestawu) na 2-osiowej platformie kamerę GoPro.

Doczepiona kamera w połączeniu z nadajnikiem znajdującym się w obudowie Splash Drone pozwoli na bezpośrednią transmisję obrazu video do użytkownika, w zakresie do 1,6 km.

Sterowanie dronem napędzanym przez bezszczotkowe silniki 650kv, odbywa się za pomocą profesjonalnego kontrolera radiowego. Bardzo praktycznym dostępnym rozwiązaniem jest możliwość zaplanowania toru lotu poprzez aplikację. Możemy też zastosować tryb „Follow Me”, czyli automatycznego śledzenia użytkownika.

Jedno ładowanie baterii 4200-mAh pozwala na około 15 minut lotu.

Cena Splash Drone.
Na dzień dzisiejszy pozyskiwanie są środki do produkcji  Splasha na Kickstarter.
Planowana cena detaliczna wynosić będzie od 999 dolarów w wersji podstawowej do 1,199 dolarów za wersję pełną.

zostaw komentarz