Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Ekspedycja badawcza NOAA, stanęła w obliczu poważnego wyzwania

32

W północno-zachodniej części hawajskiego archipelagu, znaleziono szeregu nowych niezidentyfikowanych gatunków.

Wyprawa przeprowadzona została w bardzo odległej i praktycznie niezamieszkanej części Hawajów.  Niestety, nawet w tak prawie bezludnym miejscu, znaleziono oznaki zmian klimatu, z których jedną jest bielenie korali.
Naukowcy mają świadomość, że prawdopodobieństwo odkrycia nowych gatunków flory i fauny, jest możliwe, ale to co zostało znalezione podczas tej ekspedycji, przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania.
W trakcie prac skupiono się głównie, nie jak to często ma miejsce, na płytkich rafach do 30 m, ale na głębokościach przekraczających 50 metrów, a czasem nawet  90 metrów.
 dr Kosaka, przedstawiciel wyprawy, powiedział: Znaleźliśmy wiele organizmów morskich, które nie zostały zidentyfikowane . Możliwe, że większość z nich jest nowa, nieznana dotychczas naukowcom.
 Badacze wrócili z dużą ilością próbek flory i fauny, w tym z jeżowcami, ogórkami morskimi, rybami z raf i różnymi rodzajami alg. Podczas ekspedycji, po raz pierwszy w warunkach nie laboratoryjnych, została sfotografowana rzadko spotykana, endemiczna, głębinowa ryba Hawajska Pigfish Bodianus bathycapros,  nigdy nie widziana i fotografowana przez nurków.  Naukowcy nadal pracują w celu identyfikacji nowych gatunków, być może, dzięki tej wyprawie, zostanie wypełnionych kilka luk w nauce na temat podwodnego życia.
źródło: NOAA
zostaw komentarz