Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

- Ad -

Fundacja Leonardo DiCaprio jednym z darczyńców na rzecz Seszeli

223

- Ad -

Fundacja aktora wsparła 1 milionem dolarów finansowanie 22-milionowej zamiany długu publicznego Seszeli na morskie obszary chronione.

Organizacja Nature Conservancy podała, iż grupa non-profit połączyła siły z DiCaprio, by wykupić dług w zamian za utworzenie rezerw wokół dwóch ważnych ekosystemów.    
fot.: NASA
„Te zabezpieczenia oznaczają, że wszystkie gatunki żyjące w tych wodach lub migrujące przez nie są teraz znacznie lepiej chronione przed przełowieniem, zanieczyszczeniem i zmianami klimatycznymi”, powiedział DiCaprio w oświadczeniu, dla TNC.
      Niecodzienna inicjatywa polegająca na wymianie długów jest pierwszą tego rodzaju, mogąca doprowadzić do następnych na całym świecie, zapobiegając w ten sposób zanieczyszczeniom ważnych ekosystemów.   W ubiegłym roku fundacja DiCaprio poinformowała, że przekaże dotację w wysokości 20 mln USD na pomoc w walce ze zmianami klimatycznymi.
„Istnieje dziś wiele sprawdzonych technologii w dziedzinie energii odnawialnej, czystego transportu i zrównoważonego rolnictwa, dzięki którym możemy zacząć budować lepszą przyszłość dla nas wszystkich” – dodał DiCaprio. – „Naszym wyzwaniem jest znalezienie nowych sposobów na wzmocnienie naszego życia, zatrudnienie milionów ludzi i przekształcenie każdego człowieka w zwolennika czystego powietrza i wody pitnej. Musimy domagać się, aby politycy zaakceptowali naukę o klimacie i podjęli odważne zobowiązania, zanim będzie za późno. „  
źródło: The Nature Conservancy
zostaw komentarz

- Ad -