Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

Kompakt Coolpix W150 nowa propozycja Nikona

0 34

Kompakty powoli są wypierane z rynku przez telefony komórkowe. Zatem czy nowa propozycja Nikona może wpłynąć na zwiększenie zainteresowania tego typu aparatami? 

 

 Coolpix W150 – przyjazny dla dorosłych i dzieci kompaktowy model podróżny.

Biorąc pod uwagę przeznaczenie, wytrzymałość aparatu ma w takich przypadkach kolosalne znaczenie, więc jak na podróże i dzieci przystało, możliwości zabawy w wodzie przy wodoszczelności do 10 metrów, czy przetrwanie upadków z wysokości 1,8 m, jest tym, czego nie należy lekceważyć i przechodzić obok obojętnie, podczas wybierania aparatu do utrwalenia rodzinnych wypadów. 

Pyłoszczelność w przypadku robienia zdjęć czy nagrywania filmów na plaży również ma fundamentalne znaczenie, szczególnie gdy w grę wchodzi oddanie naszym pociechom do rąk naszego telefonu.

Reklama

 

 W150  wydaje się być “odpornym na działanie dzieci” urządzeniem (choć czy takie naprawdę istnieją), zatem warto zajrzeć do środka.

Kompakt został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 13,2 megapiksela. Na rynku znajdziemy wiele telefonów z dużo wydajniejszym środkiem. Tu jednak zaletą jest 3-krotnym zoom optyczny obiektywu Nikkor, który w połączeniu z cyfrowym pozwoli na bezstratne jakościowo wykonywanie zdjęć.

Zmodyfikowany interfejs użytkownika oferuje ciekawe dodatki. Funkcja autofokus z wykrywaniem i koncentracją na głównym obiekcie, czy nagrywanie filmów w jakości Full HD z dźwiękiem stereo z elektroniczną redukcją drgań, Wi-Fi i Bluetooth.

W150 został wyposażony w kilka ciekawych trybów, do których należą m.in. ustawienia do fotografii podwodnej, poprawiające przejrzystości widoków podczas robienia ujęć czy służące do szukania ludzkich twarzy pod wodą.

Zapewne możliwość dodawania komentarzy głosowych do zdjęć, tworzenie kolaży czy też nakładanie ramek bardziej popularne wśród młodszej części populacji.

Jeśli mamy wątpliwości czy kompakty to urządzenia odchodzące powoli do lamusa, to rozwiązania proponowane przez Nikona pozwolą nam trochę dłużej cieszyć się małymi, zgrabnymi aparatami w ciekawej oprawie graficznej i kolorystycznej.

 

 Coolpix W150 dostępny będzie w kolorze białym, pomarańczowym i srebrnym, jak i w dwóch ciekawych wersjach graficznych.  Nikon nie podał jeszcze informacji dotyczących cen ani dostępności na rynku. 

 

Źródło: Nikon

Reklama
zostaw komentarz

- Advertisement -