Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Morska mapa wraków II Wojny Światowej

7 578

Jeśli macie problemy ze zlokalizowaniem konkretniej jednostki zatopionej podczas II Wojny Światowej, to z pomocą może przyjść bardzo ciekawa wizualizacja.

 

Platforma, na której umieszczono zobrazowane dane, to bardzo ciekawe narzędzie pomagające w wyszukiwaniu zlokalizowanych jednostek.  Położenie to nie jedyne dane, jakie możemy uzyskać, znajdziemy tu także sporo ciekawych informacji. Główny ekran zawierający setki punktów w kolorach czerwonym, niebieskim, szarym i żółtym, to pozycje jednostek, które spoczęły na dnie. Oznaczenia niebieskie należą do aliantów, czerwony to kolor państw Osi, szare — neutralne, natomiast punkty w kolorze żółtym to jednostki okupowane.

 

Filtrowanie poszczególnych kolorów pozwala na wyodrębnienie uwzględniające przynależność państwową lub udział konkretnych państw w zmaganiach wojennych.

Wybranie punktu na mapie umożliwia zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi jednostek.

Mapa jest nadal w trakcie uzupełniania, jej przejrzysta i czytelna forma, to nie tylko statystyki, to również  ukazanie na jak ogromną skalę prowadzone były działania drugowojenne na wodach naszego globu.

 

źródło:  exchange.maps.arcgis.com

 

zostaw komentarz