Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nowa atrakcja do nurkowania na Malcie

9 376

Zatopiono kolejny wrak do zwiedzania dla nurków. 

 
 W ostatnim dniu lipca wojskowy okręt dołączył do stale rosnącej kolekcji zatopionych wraków wokół Malty. Osiadając na dnie, stał się po Kondorze P-29 w pobliżu Cirkewwa i P-31 w pobliżu Comino, trzecim okrętem patrolowym dodanym do systemu sztucznych raf. P-33 spoczął między wrakami St. Michael i Melita, dwoma holownikami, które stanowią również ciekawe miejsca do zwiedzania pod wodą. Umieszczenie wraku w pobliżu Zonqor Point, na głębokości 20 metrów, czyni go kolejnym idealnym miejscem nurkowym dla nurków rekreacyjnych.
 
 

 
 
Zatopiony P-33 jest 23-metrowym okrętem patrolowym klasy Bremse.
Zwodowany na początku lat 70. pełnił służbę w marynarce wojennej NRD. Następnie został wcielony wraz z siostrzaną jednostką P-32 i dwoma innymi okrętami patrolowymi klasy Kondor P-30 i P-31, do służby na Malcie. Przez następne 15 lat operował w Morskiej Eskadrze Sił Zbrojnych. Wycofany z użytku w 2005 roku, czekał na swój ostatni przydział.
 
 
Zatopiona jednostka jest częścią większej inwestycji o wartości 250 000 euro, której celem jest wzmocnienie sektora nurkowego.
Malta jest popularnym miejscem dla turystyki nurkowej. Stale powiększająca się kolekcja podwodnych miejsc do nurkowania zawiera m.in. kilka okrętów wojennych, rafy, jaskinie, a nawet wrak bombowca brytyjskich sił powietrznych.
 
© viewingmalta.com
© viewingmalta.com
© viewingmalta.com
 
 
 
Źródło:  Ministerstwo turystyki Malty
 
 
 
zostaw komentarz