Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nurkowy zegarek Jamesa Bonda z „Licencji na zabijanie ” wystawiony na sprzedaż

fot.: Fellows
1 327

Jeden z 2 podwodnych Rolexów noszonych przez superszpiega w kultowej serii 007 stał się przedmiotem aukcji.

 

Super tajny agent słynie z wielu przydatnych gadżetów wykorzystywanych podczas swoich misji ratowania świata. Na czele tej list możemy śmiało umieścić razem z samochodami także zegarki. W ciągu 65 lat trwania serii najbardziej znany stał się niewątpliwie Rolex Submariner.

 

Zapewne miłośnicy przygód autorstwa Iana Fleminga, pamiętają Seana Conneryego, dla którego nieodłączną częścią męskiej garderoby Jamesa Bonda stał się właśnie Submariner. Od 1962 roku od powstania „Doktora No”, do końca lat 90., szpieg w służbie Królewskiej Mości posługiwał się nieodłącznym Rolexem.

Nurkowy zegarek Jamesa Bonda z "Licencja na zabijanie " wystawiony na sprzedaż
fot.: Fellows

 

Wystawiony na aukcję zegarek używany był przez Timothy Daltona w 1989 r. w „Licenicji na zabijanie”

W przepełnionej scenami akcji fabule, w jakże kultowej podwodnej bitwie na Bahamach i pościgu samochodowzm, towarzyszy Bondowi Submariner 16610. W scenach kaskaderskich zastępujący aktora Rodney Pincott używał swojego prywatnego Rolexa Submarinera 5513. Znawcy zapewne zauważyli różnicę.

Model 16610, poważnie uszkodzony podczas kręcenia scen, został naprawiony przez dział serwisowy firmy Rolex bezpłatnie.


Zobacz także: 

Lotus Esprit S1, najsłynniejszy samochód Jamesa Bonda do kupienia

 


Według szacunków domu aukcyjnego Fellows w Birmingham, w Anglii, kultowy zegarek może osiągnąć cenę od 60 000 do 90 000 funtów.

W zestawie wystawionym na aukcji znajdziemy odrestaurowany Rolex Submariner, książkę opisującą powstanie filmu, płytę ze ścieżką dźwiękową, i oczywiście certyfikat autentyczności wraz z oryginalnymi częściami wymienionymi podczas napraw.

Zegarek z „Licencji na zabijanie” w dniach 27, 29 i 30  października będzie można zobaczyć na wystawie domu aukcyjnego w Fellows w Birmingham. 

Źródło: Fellows

zostaw komentarz