Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Obiektyw Canona z wbudowaną lampą makro

72

Nowy obiektyw firmy Canon z funkcją automatycznej regulacji ostrości został wyposażony w lampę błyskową do makrofotografii umożliwiającą optymalne  oświetlenie obiektu.

 

Obiektyw posiada dwie wbudowane i kontrolowane lampy LED (lampy błyskowe do makrofotografii). To rozwiązanie zapewnia dodatkowe oświetlenie przed obiektywem, które eliminuje niepotrzebne cienie, rzucane często przez fotografa i jego sprzęt podczas wykonywania zdjęć makro.

 
Aby umożliwić pełne wykorzystanie całego dostępnego światła, obiektyw EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM jest wyposażony w zbiegający się tubus, który ogranicza do minimum cień rzucany przez sam obiektyw. Ponadto zapewnia punkty styku z powierzchnią, które gwarantują stabilność fotografowania. Dzięki temu obiektyw może wykonywać zdjęcia pod ostrym kątem (53 stopni) względem powierzchni, na której znajduje obiekt. Połączenie punktów styku i zastosowania lampy błyskowej do makrofotografii (gdy jest potrzebna) umożliwia rejestrowanie szczegółowych zdjęć makro.
635984735964803995OJ_P3

Wyjątkowe, 1,2-krotne powiększenie pozwala powiększać obiekty ponad rzeczywiste rozmiary. Biorąc pod uwagę mnożnik ogniskowej matrycy o rozmiarze APS-C aparatu EOS M, powiększenie podczas rejestrowania obrazu odpowiadające formatowi 35 mm wynosi 1,92x, więc można uwieczniać niezwykle drobne szczegóły.

Z kolei tryb supermakro umożliwia podejście na niewiarygodnie małą odległość roboczą (13 mm) i odkrywanie bardzo małych przedmiotów.

IMG_0950_tcm125-1399539

 

W przypadku makrofotografii drgania kątowe są znacznie bardziej widoczne, dlatego do makrofotografii zwykle potrzebny jest stabilny statyw. Jednak hybrydowy stabilizator obrazu zastosowany w obiektywie EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc ograniczyć do minimum drgania kątowe i wynikające z przesuwania aparatu. To zwiększa elastyczność reagowania na ruchy lub zmiany położenia obiektu i zapewnia wyraźne obrazy makrofotograficzne.

 

635984735919493495LX_P3

 

źródło: Canon.pl

zostaw komentarz