Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Udany debiut JKKP w Szczecińskiej Lidze Regatowej

491

W zeszłą sobotę (07.05) ruszyła kolejna edycja Szczecińskiej Ligi Regatowej.

 

W tym roku nie co zmieniona forma przyciągnęła na start 7 załóg które ścigały się na jeziorze Dąbskim na łódkach typu TOM28 – w tym debiutującą w tych rozgrywkach załogę Jacht Klubu Kamień Pomorski.

Pogoda dopisała, wiatr i słońce pozwoliły na rozegranie wszystkich z 7 planowanych wyścigów flotowych, choć nie obyło się bez przygód. Mielizny spowodowane dość niskim stanem wody w jeziorze, kolizje których nie brakowało przy bardzo zaciętych pojedynkach o pozycję na linii startu i stare sieci zawinięte na kilu które pozbawiły sterowności załogę Raven IT uniemożliwiając ukończenie jednego z wyścigów to tylko fragment emocji które towarzyszyły zawodnikom tego dnia.

Ostatecznie zwycięską okazała się załoga Jacht Klub Kamień Pomorski w składzie: Marcin Zubrzycki (sternik), Paweł Różycki (trymer), Kacper Tuński (trymer) oraz Tomasz Tetela (dziobowy) wyprzedzając załogi EOL Best Advisors Team oraz Deloitte Adventure Team.

Reprezentacja Jacht Klubu Kamień Pomorski zakwalifikowana została również do prestiżowych rozgrywek Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, w które kluby z całej Polski walczą o tytuł Klubowego Mistrza Polski.

W szerokiej reprezentacji JKKP znaleźli się oprócz wyżej wymienionych: Damian Jaskólski – najbardziej utytułowany żeglarz młodego pokolenia z Kamienia Pomorskiego,  Jacek Baryła – kamieński weteran żeglarstwa regatowego, oraz  pływający na co dzień w  regatach meczowych w Bakista Team Maciej Gonerko, Krzysztof Żełudziewicz, Marek Prokopiak, Adam Laskowski i Patryk Zbroja.
Kierownikiem JKKP Team jest Marek Świderski – Prezes Honorowy JKKP i Prezes Zarządu kamieńskiej Mariny.

Wyniki 1 rundy SLR:
1. Jacht Klub Kamien Pomorski
2. EOL Best Advisors Team
3. Deloitte Adventure Team
4. Dobry Team Marina Developer
5. PKO Leasing
6. Raven IT
7. BFC

Kolejna runda Szczecińskiej Ligi Regatowej została zaplanowana na pierwszy weekend czerwca.
źródło:  Marcin Zubrzycki, Marek Świderski

zostaw komentarz