Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Letnie snoorkowanie zacząć czas

311

Pływanie w masce z rurką  jest bardzo fajną formą spędzania czasu, szczególnie w okresie letnim, gdy woda osiąga przyjemną temperaturę w stosunku do otoczenia.

Co roku, przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, pojawiają się ciekawostki sprzętowe, którym warto się przyjrzeć. Takim urządzeniem zdobywającym od niedawna popularność na rynku na pewno jest Ameo Powerbreathe, mogące zastąpić nam klasyczną fajkę.

 

Powerbreather to estetyczne, kosmiczne z wyglądu, ciekawe rozwiązanie. Składa się z dwóch rurek, ergonomicznie dopasowanych do obu stron głowy, połączonych zaworem z membraną. Rurkami doprowadzane jest powietrze, natomiast wydech następuje przez zawór znajdujący się w ustniku.
Zastosowany system ma za zadanie zwiększenie ilość powietrza, którym oddychamy, eliminując jednocześnie problem z zalegającym wydychanym dwutlenkiem węgla.

Fajka wykonana jest z twardego plastiku. Całość została połączona regulowanym paskiem z tworzywa sztucznego, służącym do zamocowania urządzenia z tyłu głowy. Rozwiązanie to pozwala w komfortowy sposób utrzymywać w ustach silikonowy ustnik.

ameo-powerbreather-pb01-wave_600x600

Powerbreather dostępny jest w trzech zestawach, w zależności od potrzeb użytkownika, do stosowania na basenie, dla pływaków, czy snoorkowania na wodach otwartych, w cenie od 109 do 149 dolarów.

źródło: Ameo

zostaw komentarz