Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Podwodny dron OceanEye to zwrotność w zakresie 360 º i filmowanie w wysokiej rozdzielczości

3 381

OceanEye został zaprojektowany do użytku przemysłowego. Wyposażony w solidną, wodoszczelną obudowę, zestaw czterech reflektorów LED, i kamerę 4K może zanurzyć się na głębokość do 100 metrów, ale to, co czyni go ciekawym na tle innych tego typu urządzeń, to jego osiem silników nadających mu szczególną zwrotność.

 

Chiński producent Youcan Robotics wypuścił na rynek nowy model drona. Urządzenie może być wykorzystywane do monitorowania i badania podwodnych struktur, poszukiwania skarbów, czy eksploracji trudno dostępnych miejsc.
 
Podobnie jak inne drony podwodne, OceanEye połączony jest z operatorem na powierzchni za pomocą kabla komunikacyjnego, który umożliwia sterowanie urządzeniem, przy pomocy dołączonego pilota typu joystick.
Połączenie to zapewnia jednocześnie transmisję wideo w czasie rzeczywistym z kamery drona 4K/30 klatek na sekundę. Operator otrzymuje obraz na swojego smartfona, który jest podłączony za pomocą Wi-Fi.  Zebrane materiały są zapisywane na zintegrowanej karcie pamięci o pojemności 64 GB.
 
OceanEye posiada 4 reflektory LED, dwa emitujące łącznie 3000 lumenów i dwa o mocy 2400 lumenów. Dzięki temu urządzenie może być wykorzystywane m.in. do  podwodnych inspekcji.
Podwodny dron OceanEye
Jednak to, co wyróżnia OceanEye, to ilość silników, które dają mu szczególną zwrotność w zakresie 360º. Dziękinim dron może poruszać się w dowolnym kierunku i manewrować w trudnych warunkach. Cztery kapsuły silnikowe z wektorowaniem ciągu, w których umieszczono po dwa silniki skierowane w przeciwnych kierunkach. To osiem pędników, zapewniających dobrą manewrowość urządzenia i prędkość wynoszącą 2 metry na sekundę.
 
Podwodny dron OceanEye
 
Opcjonalnie w ramach wyposażenia można wybrać pomiędzy aparatem zwykłym a aparatem z 4-krotnym zoomem optycznym. Według producenta urządzenie waży 5,6 kg i może operować w wodzie o temperaturze od -10 do 40°C. Jedno ładowanie baterii litowej o pojemności 10 000 mAh wystarczy na 30 – 60 minut pracy.
Dostępny na stronie internetowej Youcan Robotics – w kolorze czarnym lub pomarańczowym – w cenie 5499 USD.
 

Źródło: youcanrobot