Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Podwodny park rozrywki „ReefLine”

16 005

Powstaje niezwykły park „ReefLine” łączący w sobie sztuczną rafę wypełnioną podwodnym życiem z dziełami sztuki i artystycznymi instalacjami.

 

Projekt powstaje przy współpracy specjalistów z architektami, naukowcami, biologami morskimi i inżynierami wybrzeża. Podstawowa konstrukcja składać się będzie z betonowych jednostek modułowych, które zostaną ułożone w stos, zgodnie z topografią dna morskiego. W tak powstałą strukturę wkomponowana zostanie seria instalacji artystycznych i rzeźb.

Głównym zadaniem projektu jest edukacja i promowanie ochrony zagrożonych krytyczne siedlisk organizmów rafowych oraz wzmocnienie odporności wybrzeża.

 

 

Seria artystycznych instalacji tworząca szlak nurkowy i podwodny park rozrywki ma wzbogacać podwodną scenerię miasta. Pośród konstrukcji znajdzie się rzeźba Shigematsu “badająca naturę nieważkości pod wodą”. Jest to zbiór kręconych spiralnie schodów tworzący trójwymiarową strukturę, przypominającą życie morskie. Organiczna forma użyta do tworzenia instalacji ma zapewnić warstwowe strefy wzrostu rafy koralowej, jak i przestrzenie do zwiedzania dla nurków.

 

 

ReefLine będzie powstawał etapami, przy czym pierwszy z nich ma zostać otwarty już w grudniu 2021 r.
Do zwiedzania zostaną oddane instalacje: korek uliczny,  „betonowy koral” I seria kręconych schodów spiralnych.

 

Sztuczna rafa — ReefLine

lokalizacja: Miami Beach,

powierzchnia: rafa o długości 11,2 km

żródło: OMA

zostaw komentarz