Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Popularna plaża na greckiej wyspie Zakynthos dostępna dla turystów w ograniczonym zakresie

Popularny wrak na greckiej wyspie Zakynthos fot.: Pexels z Pixabay
4 669

Ministerstwo podjęło decyzję o ponownym otwarciu plaży z popularnym wrakiem na Zakynthos, jednak z ograniczonym dostępem. Odwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia wraku statku wyłącznie drogą morską.

 

W trosce o bezpieczeństwo turystów, dostęp do wraku i jego okolic został całkowicie zabroniony ze względu na ryzyko osuwisk i zawalenia.

Plaża Shipwreck, znana również jako Navagio Beach, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie Zakynthos.

Według raportów łodzie pasażerskie będą miały zezwolenie na zbliżenie się do zatoki Navagio, w odległości około 40 metrów od wraku statku. Jednak dostęp do tej malowniczej plaży będzie nadal ograniczony, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających.

 

Oczekuje się, że bliżej 31 października br., zostanie wznowiony częściowy dostęp do wraku i jego okolic. Zwiedzający będą mogli pływać w zatoce, ale nadal będą mieli ograniczony dostęp do plaży.

 

Decyzję podjęli ministrowie ds. ochrony ludności, polityki morskiej i wyspiarskiej, turystyki oraz kryzysu klimatycznego, którzy opierali się na zaleceniach profesora Efthymiosa Lekkasa, prezesa Organizacji Planowania i Ochrony Antysejsmicznej.