Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Titan najgłębiej pracujący dron

1 376

Segment podwodnych dronów na rynku jest całkiem pokaźny. Większość z nich, a właściwie prawie wszystkie, mogą zanurzać się maksymalnie do głębokości 100 metrów.

 

 

Na Kickstarter trafił dron, który zdaniem projektantów, może przekroczyć tą magiczną głębokość i to znacznie.

Prawie, ponieważ głębokość Pioneera Blueye odpowiada maksymalnej głębokości Titana wynoszącej 150 m. Należy jednak zauważyć, że podczas gdy Pioneer rejestruje wideo w maksymalnej rozdzielczości 1080p / 30fps podczas 2 godzin pracy, Titan w 4K / 30fps wraz ze zdjęciami 8- megapikseli, może pracować przez 4 godziny.

Wideo w formacie 4K rejestrowane jest za pomocą dwóch reflektorów LED o łącznej mocy 3000 lumenów. Na 160-stopniowym obiektywie F2,5 można zamontować jeden z dwóch filtrów do korekcji kolorów. Ujęcia przesyłane są strumieniowo przez kabel komunikacyjny sterujący dronem przy 1080p / 30fps.

 

Operator ogląda wideo w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji iOS lub Android na urządzeniu mobilnym, które jest połączone z kontrolerem gier wideo Titan. Kontroler z kolei bezprzewodowo komunikuje się za pomocą Wi-Fi do 50 m.

 

Napęd i manewrowość zapewnia sześć silników — dwa poziome i cztery pionowe, czyli o dwa więcej, niż na jakimkolwiek innym dronie. Maksymalna prędkość wynosi 2 metry na sekundę. Stabilizacje kątów odchyleń reguluje 9-osiowy czujnik ruchu. Dwugodzinne ładowanie akumulatora powinno wystarczyć na cztery godziny użytkowania.

Na Kickstarter ceny zaczynają się od 1 399 USD, z 50-metrowym kablem. Za pełne 150 metrów kabla trzeba zapłacić 1,599 USD — planowana cena detaliczna dla tej wersji to 2,999 USD.

 

        

zostaw komentarz