Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

„Bez skrzydeł”: historia Grafa Zeppelina w 3D

1 137

Wydawnictwo Koopgraf wypuszcza na rynek nową pozycję, która z pewnością zainteresuje miłośników literatury militarnej i nurkowej. „Bez skrzydeł” w ciekawej formie przedstawia wyjątkową historię lotniskowca „Graf Zeppelin”.

Razem z autorami publikacji, Stephenem Burke’em i Adamem Olejnikiem, mamy możliwość zagłębić się w historię niemieckiego okrętu i zapoznać się z technologią, która umożliwiła identyfikację największego wraku Bałtyku. Odnaleziony w 2006 roku lotniskowiec leży na 86 metrach i nie jest powszechnie dostępny dla nurków.

O niemieckim wraku krążyło wiele niezwykłych historii. Przez 60 lat Bałtyk skrzętnie skrywał jego tajemnicę. Dla wielu nurków odkrycie Grafa Zeppelina było marzeniem życia.

 

„Bez skrzydeł” opowiada o losach lotniskowca Grafa Zeppelina i obszernie opisuje technologię wykorzystaną przy identyfikacji i inspekcji wraku. W publikacji wykorzystano unikalne zdjęcia wykonane techniką 3D.

Bez skrzydeł historia Grafa Zeppelina w 3D 2

W książce znalazło się także wiele atrakcyjnych wizualnie fotografii Tomasza Stachury, które pomogą czytelnikowi przenieść się pod wodę i poczuć klimat wraku wielkiego lotniskowca. Pozycję jest już dostępna na stronie wydawnictwa w cenie 98 zł za egzemplarz.

Bez skrzydeł historia Grafa Zeppelina w 3D 3

Wydawnictwo ma też w planach opublikowanie filmu z inspekcji Grafa Zeppelina wykonanej ROV-em. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy obraz trafi do sprzedaży.Bez skrzydeł historia Grafa Zeppelina w 3D 4

zostaw komentarz