Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

CNN świętuje Call to Earth Day. Tegoroczna edycja poświęcona jest ochronie mórz i oceanów

8 582

 W czwartek 3 listopada odbędzie się już druga edycja Call to Earth Day, która w tym roku podejmie temat ochrony mórz i oceanów. 

 

To właśnie 3 listopada będzie miał miejsce Finał akcji Call to Earth Day. Dzięki zaangażowaniu CNN  będzie szeroko relacjonowany zarówno w telewizji, jak i w mediach cyfrowych i społecznościowych stacji. Publikowane na wielu platformach nadawcy treści  wspierające akcję Call to Earth Day uzupełnione zostaną o serię relacji na żywo oraz materiały dokumentujące współpracę ze szkołami, organizacjami i poszczególnymi osobami z całego świata, zaangażowanymi w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

 

W 2022 roku przewodnie hasło Call to Earth Day poświęcone jest życiu środowiska wodnego i morskiego – Living Oceans: Turning the Tide”. Opowieści, programy na żywo i wywiady na ten temat, zebrane z różnych miejsc na świecie: w Afryce, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Północnej i Południowej, pojawią się w każdej godzinie ramówki CNN International.

 

Na kanale CNN International zostanie wyemitowany specjalny 30-minutowy program z udziałem czołowej oceanografki, odkrywczyni i ambasadorki Rolexa, Sylvii Earle. Światowej sławy badaczka środowiska morskiego pokaże widzom swoją pracę na rzecz ochrony coraz bardziej narażonego na zniszczenie wybrzeża Florydy. 

 

 

 

Z kolei w ramach programu „Connect the World” z Becky Anderson zostanie pokazany specjalny blok tematyczny, poświęcony kluczowym kwestiom dotyczącym światowych zasobów mórz i oceanów.

Na stronie internetowej CNN przez cały dzień będą publikowane zarówno obszerne artykuły, jak i reportaże o niezwykłych projektach ochrony przyrody na całym świecie. Poprowadzony zostanie także tzw. live blog, który pomoże uchwycić wydarzenia tego dnia w czasie rzeczywistym. Po raz kolejny uczestnicy będą zachęcani do dzielenia się swoimi działaniami, pomysłami i inspirującymi przemyśleniami w mediach społecznościowych, z wykorzystaniem hashtagu #CalltoEarth.

 

Po raz pierwszy do akcji przyłączy się CNN en Español ze specjalnym programem w telewizji i digitalu w języku hiszpańskim.

 

Tegoroczna edycja będzie bazować na ogromnym sukcesie premierowego Call to Earth Day. W zeszłym roku CNN udało się nawiązać współpracę z tysiącami organizacji ekologicznych na całym świecie i zaangażować ponad 500 szkół – w tym także dzieci i młodzież z Polski – w celu podnoszenia świadomości, edukowania uczniów i inspirowania do pozytywnych działań, mających wpływ na środowisko.

 

„Pierwsza edycja Call to Earth Day pokazała, jak bardzo ludzie są zmotywowani do podjęcia konkretnych działań i bezpośredniego zmierzenia się z kwestią kryzysu klimatycznego. Ten pozytywny odzew zainspirował nas do kontynuowania akcji i jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, co przygotowaliśmy w tym roku. Zabierzemy naszych widzów w podróż od dziewiczych wód przybrzeżnych Patagonii po zanieczyszczone brzegi Gangesu, a także w największe morskie głębiny. Jednocześnie oddamy głos tysiącom osób oraz organizacjom, które są gotowe walczyć o przyszłość naszej planety. Tegoroczna edycja zbiega się również z przygotowaniami do konferencji klimatycznej COP27 w Egipcie, gdzie spotka się wielu światowych liderów i najbardziej przenikliwych umysłów. Call to Earth Day będzie więc dobrym preludium do tego ważnego wydarzenia” – mówi Ellana Lee, SVP i redaktor zarządzająca CNN Asia Pacific.

 

Call to Earth Day jest częścią Call to Earth, globalnej inicjatywy realizowanej przez CNN od 2019 roku we współpracy z Rolexem oraz w ramach Perpetual Planet. W ciągu ostatnich trzech lat w myśl projektu opowiedziano historie osób wprowadzających zmiany, wizjonerów i twórców przełomowych pomysłów zmieniających na lepsze otaczający nas świat.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Call to Earth Day i do podjęcia działań za rzecz ochrony środowiska.

Źródło: informacja prasowa CNN

zostaw komentarz