Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Coca-Cola testuje papierowe butelki

3 717

Coca-Cola wprowadza na rynek prototyp ekologicznego opakowania.

 

Papierowe opakowania do napojów nie są nowością, sprawdzają się skutecznie na rynku już od 1915 roku. Stanowią efektywną przeciwwagę dla opakowań plastikowych i choć to rozwiązanie jest bardziej eko, niestety w przypadku niektórych napojów, a w szczególności z dodatkiem gazu, po prostu się nie sprawdza. Napoje gazowanie,  potrzebują bardziej wytrzymałego tworzywa.

Stworzona przez dział badawczy, nowa wersja papierowej butelki wraz z nowym produktem będzie dostępna w limitowanym edycji 2000 szt. Wprowadzenie do sprzedaży pozwoli na przetestowanie zarówno możliwości, jakie ze sobą niesie samo opakowanie, jak i nastawienie konsumentów.

Napój roślinny AdeZ w twardej papierowej skorupie wyłożonej biodegradowalnym plastikiem zostanie wprowadzony na Węgrzech, za pośrednictwem sklepu internetowego Kifli.hu.

 

Głównym celem firmy jest wyprodukowanie opakowania nadającego się w 100% recyklingu, tak jak papier, który jest biodegradowany i stosunkowo łatwy do przetworzenia.

 

„Próba, którą dzisiaj ogłaszamy, jest dla nas kamieniem milowym w naszych dążeniach do opracowania papierowej butelki” – mówi Daniela Zahariea, dyrektor ds. Technicznego łańcucha dostaw i innowacji w Coca-Cola Europe. „Ludzie oczekują, że Coca-Cola opracuje i wprowadzi na rynek nowe, innowacyjne i zrównoważone rodzaje opakowań. Dlatego współpracujemy z ekspertami takimi jak Paboco, otwarcie eksperymentując i przeprowadzając pierwszą próbę rynkową”.

 

Poniższy film przedstawia papierową butelkę.

 

źródło:YouTube

 

 
zostaw komentarz