Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Gaboński rząd aresztował trzy trawlery połowowe na wodach krajowych parków morskich

HUA YI 5
316

Prezydent Gabonu, Ali Bongo Ondimba, w zeszłym roku podczas Konferencji Oceanicznej Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, ogłosił utworzenie dziewięciu nowych krajowych parków morskich i 11 nowych rezerwatów wodnych.

Sea Shepherd współpracuje z rządem Gabonu w ramach zwalczania nielegalnych, nieraportowanych i nieuregulowanych połowów (NNN)w sieci morskich obszarów chronionych.

 

Dzięki tej współpracy aresztowano dwa trawlery F / V Jin Li 961 i F / V Jin Li 962, po tym, jak zostały wykryte na radarze statku Sea Shepherd, podczas nielegalnych połowów w rezerwatach morskich chronionych prawem Gabonu.

 

Marynarka Wojenna Gabonu zabezpiecza aresztowany trawler F / V Hua Yi 5. Zdjęcie: Tony Fenn James / Sea Shepherd.Gabonese Navy i M / Y

 

W wyniku inspekcji statków znaleziono w ładowni jednego z nich płetwę tygrysią.  Obie jednostki są obecnie przetrzymywane w porcie w Libreville.

Statek F / V Hua Yi 5 został zatrzymany już wcześniej, podczas połowów bez licencji na wodach Gabonu.

 

Od 2016 roku współpraca rządu z Sea Shepherd doprowadziła do ponad 80 inspekcji statków rybackich i aresztowania dziewięciu z nich.

Szacuje się, że od 11 do 26 milionów ton ryb rocznie jest łowionych poprzez nielegalne połowy morskie. Kraje rozwijające się są szczególnie narażone na połowy NNN: do 40% ryb złowionych na wodach zachodnich i środkowo – zachodnioafrykańskich złowionych jest przez podmioty przestępcze.

 

źródło: Sea Shepherd

 

zostaw komentarz