Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Greenpeace apeluje o stworzenie sanktuarium dla Oceanu Antarktycznego

113

Według informacji Greenpeace sanktuarium obejmowałoby obszar pięciokrotnie większy niż powierzchnia Niemiec, tworząc bezpieczną przystań dla pingwinów, wielorybów i fok. Pozwoliłoby to na uniknięcie najgorszych skutków zmiany klimatu.

 

Obecnie 1,8 miliona ludzi na całym świecie wzywa rządy do stworzenia rezerwatu Antarktydzie.

W Wielkiej Brytanii ponad 288 000 osób podpisało petycję Greenpeace do rządu, aby zrobić wszystko, by chronić Antarktydę.

 

Greenpeace sanktuarium Oceanu Antarktycznego

Wniosek o utworzenie sanktuarium został złożony przez UE w 2016 roku i jest wspierany przez rząd niemiecki.
Decyzja o ustanowieniu morskiego obszaru chronionego musi być jednak podjęta jednogłośnie przez wszystkich członków CCAMLR, podczas konferencji, która odbędzie się już w październiku 2018 r.

 

We wniosku przedstawiono część planowej sieci morskich obszarów chronionych na Oceanie Antarktycznym.

Morze Weddella jest jednym z dziewięciu regionów planowania w obszarze konwencji CCAMLR, który obejmuje cały Ocean Antarktyczny, rozciąga się od południowego wschodu Ameryki Południowej na powierzchni ok. 2,8 miliona kilometrów kwadratowych.

Ten unikalny i w dużej mierze nietknięty obszar morski jest domem dla społeczności zwierząt morskich i ekosystemów, które dostosowały się do warunków życia w Antarktyce przez miliony lat.

 

CCAMLR — Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony Zasobów Życia Morskiego Antarktydy — organizacja obejmującą 24 państwa członkowskie i Unię Europejską.

 

 

Przejdź na stronę i podpisz petycję tu:  Greenpeace

 

źródło: Greenpeace

zostaw komentarz