Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

- Ad -

Oko w oko z Żarłaczem Białym

485

- Ad -

Bliskie spotkanie z 5-metrowym rekinem należy do przeżyć, które na długo zapadają w pamięć.

  Keith Ellenbogen podwodny fotograf uwiecznił swoje małe tete a tete z rekinem białym, które miało miejsce podczas kręcenia materiałów kamerą 360VR dla National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA).  
Ellenbogen tak skomentował to wydarzenie – ” W tym momencie czas płynął powoli. Nie byłem pewien, czego się spodziewać po rekinie i po prostu wpadłem w trans i powiedziałem sobie — ciesz się chwilą” „Zbliżałem się tak blisko, że przyciągnąłem kamerę bliżej siebie, aby uniknąć wpadnięcia na zwierzę. W filmie widzisz mikro ruchy, które robiłem ręką, by spowolnić moją prędkość i zapobiec zderzeniu. Gdy podchodziłem do jego gigantycznego pyska i zębów, najbardziej zapamiętałem silny i bezpośredni kontakt wzrokowy. Na szczęście rekin nie zmienił swojego zachowania. Myślę, że był w stanie katatonicznego snu. Zastanawiam się, czy wcześniej ktoś podszedł do innego żywego zwierzęcia i co myślał?”
  Według opisu zespołu znajdującego się na powierzchni fotograf był tak blisko, że ​​płetwa rekina i fajka prawie się dotykały.       źródło: YouTube
zostaw komentarz

- Ad -