Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Już w czwartek II etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu, AZTORIN Kite Challenge!

626

W dniach 15 -17 czerwca rozegrany zostanie AZTORIN Kite Challenge, który będzie drugim tegorocznym przystankiem liczącym się do ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski w kitesurfingu.

W Chałupach od strony zatoki, na kempingu nr 3 spotkają się zawodnicy startujący w trzech konkurencjach: Freestyl`u, Twin Tip Racingu oraz Foilboardingu.
Zakończony w maju, pierwszy etap zmagań pucharowych połączył zawodników na co dzień startujących w różnych konkurencjach, którzy tym razem wystartowali w Twin Tip Racingu. Zawodnicy przekonali się, że w wyścigach może wystartować każdy kitesurfer, niezależnie od dyscypliny, w jakiej się specjalizuje.
Po pierwszym etapie w Twin Tip Racingu w kategorii open mężczyzn prym wiedzie Darek Ziomek, przed Tomkiem Glazikiem i Felixem „Posito” Martinezem. Wśród kobiet w tej samej kategorii najlepsza była Agnieszka Grzymska, przed Kasią Lange i Julią Wirą.
Z uwagi na zapowiadane bardzo dobre warunki wiatrowe oraz przewidywaną przez organizatorów wysoką frekwencję spodziewamy się ciekawej rywalizacji w trzech konkurencjach kitesurfingowych.
W zawodach w barwach Aztorin po raz pierwszy wystartuje Felix „Posito” Martinez, który w zeszłorocznej klasyfikacji pucharu Polski zdobył pierwsze miejsce w konkurencji Freestyle.


Podobnie, jak w poprzednich latach na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Warto będzie powalczyć o sportowe zegarki marki Aztorin, które są idealne dla miłośników sportów wodnych. Nagrody ufunduje również North Kiteboarding, Ion oraz GoPro, partnerzy zawodów. Energii zawodnikom doda jak co roku Red Bull.
Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa.

Zakończenie rywalizacji pucharowej oraz Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w czasie zaplanowanych w dniach 12 – 15 sierpnia w Pucku ostatnich ogólnopolskich zawodów FORD FIESTA Kite Challange

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.fordcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.
Serdecznie zapraszamy!
Harmonogram zawodów:

15 czerwca
8:00 – 9:30      Zapisy do zawodów
10:00               Skippers meeting
10:30               Pierwszy możliwy start
17:00 Ostatni możliwy start
16 czerwca
10:00               Skippers meeting
10:30               Pierwszy możliwy start
17:00 Ostatni możliwy start
17 czerwca
9:00                 Skippers meeting
17:00               Ostatni możliwy start
19:00               Zakończenie zawodów

*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe

zostaw komentarz