Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Freediving World

Obudowa podwodna z funkcją aparatu i komputera nurkowego

6 830

reklama

Obudowa podwodna do smartfona nowością sama w sobie nie jest. Na rynku są już takie, które pełnią funkcje aparatu, a nawet takie, które próbują zastąpić nam komputer nurkowy.

 

Jednakże połączenie tych funkcji, powoduje, że urządzenie staje się interesujące. To jest chyba ten moment, w którym możemy się zastanowić, czy jesteśmy gotowi na to, by nasz smartfon stał się częścią wyposażenia nurkowego.

HotDive PRO
Obudowa przystosowana jest ponoć do każdego smartfona, Androida czy iPhone, którego gabaryt nie przekracza wymiarów: 164 x 84 mm. Zbudowana z jednego kawałka stopu aluminium i 6-milimetrowego przezroczystego poliwęglanu, jest w stanie zabezpieczyć nasz telefon pod wodą, nie tylko przed zachlapaniem.

 W środku znajdziemy zintegrowany system, pozwalający na wytwarzanie wewnątrz podciśnienia, co po zamknięciu przez nas obudowy, zapewnia jej bezpiecznie zanurzenie, według producenta nawet do 80 metrów.

 

 

Wyposażenie
Obudowa ma wbudowana lampę LED o jasności 800 lumenów i temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego od 5800 do 6500 K, szwajcarski czujnik głębokości TE MS5083, zintegrowany kompas elektroniczny i mikroprocesor. 

Nasz telefon jest zasilany własną baterią, natomiast cała elektronika obudowy korzysta z baterii litowej o pojemności 3500 mAh. Po jednym ładowaniu, według producenta, obudowa powinna działać przez około 100 minut, a przy wyłączonej lampie nawet przez 15 do 20 dni.

 

Sterowanie
Dostęp do sterowania odbywa się poprzez aplikację zainstalowaną na naszym telefonie. Umieszczony z tyłu panel z przyciskami łączy się z telefonem bezprzewodowo. Dzięki temu mamy dojście do wszystkich funkcji, takich jak ustawienia lapy LED, monitorowanie aktualnej głębokości, sprawdzanie kierunku, obliczanie czasu wynurzania czy ustawienia do robienia zdjęć i filmów.

 

 

Aplikacja
Sterująca urządzeniem apka daje nam dostęp do funkcji komputera nurkowego, który możemy ustawić w dwóch trybach: nurkowania i freedivingu. Nurkowanie ma m.in. możliwość ustawiania przypomnienia wibracją o maksymalnej głębokości czy maksymalnym czasie nurkowania. W trybie freedivingu możemy ustawić 5 różnych wibracji np. dla  głębokości czy samych tylko przypomnień. Informacje zbierane podczas naszego nurkowania są automatycznie zapisywane w logbooku aplikacji.

Urządzenie dostępne jest obecnie na Kickstarter w wersji podstawowej i w wersji PRO wyposażonej dodatkowo w komputer nurkowy. Cena HotDive w trakcie kampanii wynosi 179 USD, a  w wersji Pro 199. Planowana cena detaliczna po uruchomieniu produkcji wyniesie 349 dolarów.

 

Źródło: Kickstarter

 

 

 

Freediving World

zostaw komentarz