Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Magiczne sztuczki pod wodą podczas dorocznego Światowego Dnia Rekordów Guinnessa

5 639

Trzy minuty, dokładnie tyle czasu miał rekordzista na wykonanie magicznych trików i pokonanie rekordu ustanowionego 10 lat temu.

 

Tytuł Guinness World Record dla magicznych sztuczek wykonywanych pod wodą w ciągu 3 minut w 2020 roku uzyskał Martin Rees z Hertfordshire  z Wielkiej Brytanii, wykonując 20 niesamowitych trików, o 7 więcej niż jego poprzednik.

 

Przygotowania do niesamowitej próby trwały przez kilka lat.
Wykonywanie sztuczek, to nie tylko jakieś tam czary-mary, ale przede wszystkim szybkie i perfekcyjne ruchy.
W wodzie, która stawia opór działania zarówno magika, jak i jego rekwizytów są spowolnione, i nie zawsze mogą sprostać zadaniom. Aby móc podjąć wyzwanie, Martin musiał na nowo przygotować niektóre iluzje, tak aby woda nie przeszkodziła w ich wykonaniu. Samo wymyślanie na nowo trików, nie było jedynym wyzwaniem, z jakim musiał się zmierzyć. Przełamanie strachu związanego z wodą  nauka nurkowania  i zdobycie doświadczenia  pozwalającego na swobodę ćwiczenia sztuczek, również były częścią żmudnych przygotowań.

Próba bicia rekordu odbyła się na podwodnej scenie w Pinewood Studio, w słynnych studiach filmowych. Wsparcie logistycznie zapewniło Diving Services UK, natomiast Twinwoods Adventure (Bedford), odpowiadało za szkolenie.

 

Martin swoją próbę zadedykował dzieciom i rodzinom ze Spread a Smile, szpitala dla nieuleczalnie chorym dzieci, o których sam mówi, że inspirują go każdego dnia.

Najnowsze osiągniecie, nie jest pierwszym w wykonaniu Martina. Należy bowiem do niego również pięć innych tytułów Guinness World Records. W tym za magiczne sztuczki wykonywane w tunelu aerodynamicznym w ciągu trzech minut.

Źródło:Guinness World Records

zostaw komentarz