Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

Rozpoczęto badania na wrakach Scapa Flow i grobach wojennych z I Wojny Światowej

179

Archeologiczne centrum badawcze na Orkadach poinformowało o rozpoczęciu projektu przeglądu wraków niemieckiej Floty Oceanicznej i grobów wojennych HMS Hampshire, HMS Vanguard I HMS Royal Oak z I Wojny Światowej.

 

Projekt został rozpoczęty w niedzielę 23 lipca i prowadzony jest przez Sandrę Henry z ORCA, przy współpracy firm handlowych, organów rządowych, historycznego Środowiska Szkocji, Szkocji Morskiej, Uniwersytetu w Ulster, Uniwersytetu w Heriot-Watt i Uniwersytetu w Dundee.

 

Do badań używany jest sprzęt specjalistyczny, ROV i nurkowie. Podczas trwania projektu zostaną zebrane informacje o stanie obecnym wraków spoczywających na dnie, które następnie posłużą do dalszego ich monitorowania, ochrony i promowania.

 

Wizualizacje wraków wykonane zostaną przez Chrisa Rowlanda, z uniwersytetu w Dundee. Do tego celu zrobionych zostanie szereg szczegółowych materiałów wideo.

Według pomysłodawców projektu przyczyni się to do poprawy prezentacji dziedzictwa kulturowego i dostarczenia danych na potrzeby badań akademickich.

 

zostaw komentarz