Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Zakończyły się regaty Energa Sailing Cup – Puchar Dziwnowa

518

Zakończyły się trzecie eliminacje z cyklu imprez Energa Sailing Cup, będące jednocześnie ostatnią eliminacją krajową do mistrzostw świata i Europy dla zawodników klasy Optimist.

Stawka była niezwykle wysoka, a rywalizacja zacięta, aż do ostatniego wyścigu. Wody Bałtyku na terenie Pomorza Zachodniego, u wybrzeży Dziwnowa, po raz kolejny okazały się bardzo dobrym akwenem do żeglowania. W regatach wzięło udział 138 zawodniczek i zawodników z czterech krajów: Polski, Czech, Białorusi oraz Irlandii. Tradycyjna Polska gościnność panowała wszędzie, z wyjątkiem mety wyścigów, na której prym wiedli nasi reprezentanci.
Regaty zakończyły się, trofea oraz nominacje do reprezentacji Polski zostały przydzielone według zasług. W klasyfikacji generalnej regat zostało wyróżnionych i nagrodzonych 10. najlepszych uczestników regat, ponadto 6. najlepiej żeglujących dziewcząt. Liderem rywalizacji był Sławomir Kapałka z YKP Gdynia, jednak to Patryk Kosmalski z CHKŻ Chojnice okazał się ich „czarnym koniem”, wychodząc ostatecznie na prowadzenie regat. Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, z zamówieniem dobrej pogody i zapewnieniem „żeglarskich warunków”  włącznie.
Podobnie jak każdy przystanek regat z cyklu Energa Sailing Cup była to impreza na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym. Jesteśmy za półmetkiem walki o start w Wielkim Finale Energa Sailing w Sopocie i znamy nazwiska naszych reprezentantów na główne imprezy międzynarodowe w 2016 roku.

Plan został zrealizowany w 100%, a ponadto nasze otwarte warsztaty edukacji żeglarskiej spotkały się z ogromnym uznaniem dzieci i rodziców – w tym miejscu należy podkreślić jak wiele znaczy dla Polskiego Związku Żeglarskiego współpraca z Grupą Energa oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki – podsumowuje Maciej Szafran, Trener Główny ds. Rozwoju i Upowszechniania Żeglarstwa, koordynator programu Energa Sailing z ramienia  PZŻ.

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist oraz gmina Dziwnów wykazali się najwyższym stopniem zaangażowania, taka postawa oraz dobra współpraca bardzo cieszy – podkreśla z satysfakcją.
 Klasyfikacja generalna prezentuje się następująco:
1. Patryk Kosmalski – CHKŻ CHOJNICE
2. Gabriela Czapska – KS SPÓJNIA WARSZAWA
3. Filip Miłoszewski – UKS BARNIM GOLENIÓW
4. Filip Szmit – MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO
5. Jakub Gołębiowski – SSW MOS IŁAWA
6. Sławomir Kapałka – YKP GDYNIA
7. Igor Kuczys – MKŻ ARKA GDYNIA
8. Pola Dzik – YKP GDYNIA
9. Mateusz Grzempa – CHKŻ CHOJNICE
10. Marcel Misiaszek – UKS BARNIM GOLENIÓW
Najlepsze dziewczęta:
1. Gabriela Czapska – KS SPÓJNIA WARSZAWA
2. Pola Dzik – YKP GDYNIA
3. Laura Szulc – CHKŻ CHOJNICE
4. Weronika Jaroszek – MKŻ OPTI
5. Zofia Korsak – MKS DWÓJKA WARSZAWA
6. Klara Sobczak – MKS DWÓJKA WARSZAWA
Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata:
1. Patryk Kosmalski
2. Sławomir Kapałka
3. Jakub Gołębiowski
4. Filip Szmit
5. Gustaw Miciński
Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy:
1. Gabriela Czapska
2. Pola Dzik
3. Zofia Korsak
4. Filip Miłoszewski
5. Kamil Manowiecki
6. Igor Kuczys
7. Mateusz Grzempa
8. Marcel Misiaszek

 

źródło: edu.energasailing.pl

zostaw komentarz