Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Zrób ze smartfona PhoneDrona

92

Nasze smartfony mają na tyle dobre procesory i wyposażone są w tak wiele czujników, iż producenci coraz częściej znajdują nowe rozwiązania w ich zastosowaniu.

Faktycznie, po co przepłacać, jeśli z naszego smartfona można zrobić PhoneDrona?
PhoneDrone funkcjonuje z większością telefonów z systemem Android. Zaprojektowany został przez xCraft Indiana. Idąc dalej ścieżką oszczędności, możemy wszystkim zarządzać za pomocą bezpłatnej aplikacji w telefonie, gdzie użytkownicy mogą wprowadzić tor lotu.
Jeśli posiadamy dodatkowe, alternatywnie urządzenie, mające dostęp do naszego smartfona możemy go użyć do ręcznego pilotowania drona przez Wi-Fi, wówczas  będziemy mogli również oglądać na żywo transmisje wideo .
Dzięki użyciu drugiego urządzenia mobilnego, użytkownicy mogą latać w trybie Follow Me. W tym przypadku, telefon w dronie namierzy sygnał z drugiego urządzenia, a następnie automatycznie będzie pilotował naszego PhoneDrone.
PhoneDrone może pomieścić iPhona 4s jak i większość popularnych telefonów z systemem Android. Posiada ramiona, śmigła, które można złożyć na czas transportu. Czas lotu wynosi około 25 minut.
xCraft obecnie zbieranie fundusze na Kickstarter.
Planowana cena to 199 dolarów.
zostaw komentarz